مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران؛

رسالت بنیاد شهید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است

حرف آنلاین: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در نشست با فرمانده سپاه کربلا استان گفت: رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

سعید کهن سال در نشست با سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا استان با اشاره اینکه کارکرد سپاه پاسداران در عرصه های گوناگون کاربردی و تأثیرگذار است و عملکرد این نهاد انقلابی را کسی نمی تواند انکار کند اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر خدمت رسانی همیشه پیشتاز است و بنیاد بعنوان دستگاه عصمت و طهارت و رفع دغدغه مندی جامعه ایثارگری نیازمند بهره گیری از ظرفیت های عظیم سپاه در امر اشتغال، دیدار با ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و … است.

کهن سال یکی از رویکردهای مهم بنیاد مازندران در رابطه با عزتمندی ایثارگران را گفتمان سازنده دانست و گفت: نگاه ما این است موانعی که در امر گفتمان با ایثارگران عزیز وجود داشته است از طریق همدلی و هم افزایی، این مانع برداشته شده و در سازمان جاری و ساری گردد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است عنوان کرد: اعتقاد داریم سپاه پاسداران به دلیل دارا بودن پتانسیل، توانمندی و امکانات، در امر حل مشکلات جامعه معزز ایثارگری، توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، طرح سپاس و تکریم با ایثارگران، جمع آوری آثار شهدا و … می تواند کمک زیادی به بنیاد کند تا بخشی از دغدغه ها و نگرانی خانواده های معزز شهدا، جانبازان و آزادگان مرتفع گردد.

کهن سال با بیان اینکه بخشی از مطالبه گری ما بر اساس قانون تعریف و شکل گرفته است اظهار کرد: در برنامه عملیاتی سال 1401 بنیاد، قوانین مغفول مانده احصاء گردیده و آنچه حق ایثارگران عزیز است با یک اقدام مشترک با جدیت پیگیری می کنیم تا آرامش خاطر به جامعه ایثارگری باز گردد.وی افزود: یکسان نگری خدمات، حذف عادی انگاری و عدالت، اولویت مهم ما در ارتباط با ایثارگران محسوب می گردد و تلاش خواهیم کرد تا این مهم به شایستگی در بنیاد تحقق پیدا کند.

کهن سال ازانعقاد تفاهم نامه بین سپاه و بنیاد برای اجرای برنامه های پیش رو خبر داد و اذعان داشت: به حول و قوه الهی، به مدد شهدا و همراهی ایثارگران عزیز، این اهداف را در تمامی لایه های سازمانی در بنیاد مازندران عملیاتی خواهیم کرد.

همچنین در این دیدارسردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا اظهار کرد: همه ما برای جامعه هدف بنیاد دغدغه داریم چرا که هر چه داریم از برکت خون شهدا و ایثار جانبازان و آزادگان است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما هنوز نتوانستیم با استفاده از ویژگی‌های برجسته شهدا و ایثارگران آسیب‌های موجود در جامعه را آنطور که باید کاهش بدهیم، افزود: ما حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید داریم که تعدادی از والدین عزیز شهدا در قید حیات هستند، از این رو با بهره‌گیری از همه ظرفیت های استان بتوانیم در یک روز با تمام این خانواده‌ها دیدار داشته باشیم.

مسلمی ادامه داد: برای اجرای این طرح نیاز به برنامه‌ریزی و هماهنگی در سطح شهرستان‌ها است، از این رو نیاز به همدلی و هماهنگی داریم تا در حین اجرای رزمایش دچار مشکل نشویم.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: در طی این سال‌ها دیدار با بسیاری از خانواده شهدا انجام شد ولی با برخی از این خانواده‌ها سال‌ها هیچ دیداری صورت نگرفته است، در این بحث نیاز به حفظ تعادل داریم.

وی بر تکریم از ایثارگران در ادارات تاکید و اضافه کرد: گوش سپردن به مشکلات جامعه ایثارگری و فرزندان شهدا نیز ضرورت دارد، ما باید پیرو راه شهدا باشیم، خدمتگزاری صادقانه را در دستور کار قرار دهیم چرا که دشمن در حال کار کردن برای ناامید کردن مردم از انقلاب است.