تاکسی هوایی گام نخست توسعه مازندران

حرف آنلاین: استاندار مازندران افتتاح خط پرواز تاکسی هوایی را گام اول برای توسعه مازندران توصیف و تاکید کرد : باید برای شکوفا سازی ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان، مشکلات زیرساختی را حل کنیم.   سید محمود حسینی پور عصر جمعه در آیین افتتاح خط پروازی تاکسی هوایی مازندران در فرودگاه شهدای ساری افزود: […]

حرف آنلاین: استاندار مازندران افتتاح خط پرواز تاکسی هوایی را گام اول برای توسعه مازندران توصیف و تاکید کرد : باید برای شکوفا سازی ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان، مشکلات زیرساختی را حل کنیم.  

سید محمود حسینی پور عصر جمعه در آیین افتتاح خط پروازی تاکسی هوایی مازندران در فرودگاه شهدای ساری افزود: دیگر دوران عمل نکردن به وعده ها گذشته است و مسوول در نظام جمهوری اسلامی اگر برنامه ای را ارائه می دهد باید در کمترین زمان ممکن آن را اجرایی کند.
وی خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید عمل گرا باشد و با تلاش جهادی برای گره گشایی از مشکلات مردم و توسعه استان گام بردارند و با کاغذبازی های اداری، مازندران در مسیر آبادانی قرار نمی گیرد.

استاندار مازندران افتتاح خط پرواز تاکسی هوایی را گام اول برای توسعه مازندران توصیف و تاکید کرد : باید برای شکوفا سازی ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان، مشکلات زیرساختی را حل کنیم.  

وی اضافه کرد: بالگردی که برای خط پروازی تاکسی هوایی مازندران در نظر گرفته شده باید در تمام شهرستان های استان فعال باشد و به این منظور پایگاه های نشست و برخاست بالگرد در شهرستان های مازندران فعال خواهد شد.

وی تصریح کرد: به طور حتم تعداد هواپیما و بالگرد تاکسی هوایی در ماه های آینده در مازندران افزایش خواهد یافت و مردم با کمترین هزینه و زمان ممکن به شهرستان های مازندران به صورت برون شهری هوایی تردد خواهند کرد.

حسینی پور گفت: همچنین برنامه ای وجود دارد تا خط پروازی تاکسی هوایی برای تردد از مازندران به استان‌های همجوار گیلان و گلستان توسعه یابد و به طور حتم این رویه زمینه را برای توسعه اقتصادی استان های شمالی هموارتر خواهد کرد.

استاندار مازندران افزود: مازندران ظرفیت های بکری دارد که باید با اجرای طرح های از این دست این منابع را شکوفا سازیم و ایجاد مازندران توسعه یافته و غنی با عزم جهادی شدنی است.

به گزارش ایرنا، خط پروازی تاکسی هوایی مازندران امروز جمعه همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن با حضور رییس سازمان هواپیمایی کشوری و استاندار مازندران در فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری آغاز به کار کرد.
راه اندازی تاکسی هوایی یکی از وعده های سیدمحمود حسینی‌پور استاندار دولت سیزدهم در مازندران بود که با پیگیری های فشرده در سطح ملی و استانی در طول یک ماه محقق شده است.

در گام نخست یک فروند هواپیمای سبک و یک فروند بالگرد برای فعالیت در خط تاکسی هوایی مازندران در نظر گرفته شده است.

هواپیمای در نظر گرفته شده ۱۱ نفره است که بتازگی وارد کشور شده و به دلیل زمان‌ بر شدن انجام کارهای قانونی و اداری، این هواپیما به مراسم رونمایی امروز نرسیده است و به همین دلیل خط پروازی تا رسیدن این هواپیما با یک فروند هواپیمای ۶ نفره فعال خواهد بود.

بالگردی هم که برای این منظور به استان تحویل داده شده، جدا از ظرفیت پنج نفره کادر پروازی، دارای ۱۵ صندلی وی‌آی‌پی ویژه مسافران است. البته این بالگرد علاوه بر قابلیت عملکرد به عنوان تاکسی هوایی، دارای قابلیت‌های چندگانه‌ دیگر مانند به کارگیری برای رشته‌های متنوع چتربازی به خاطر داشتن درب عقب، استفاده در مهار آتش با توجه به دارا بودن سبد آب و همچنین به کارگیری در بخش امداد و نجات و اورژانس هوایی است.

مسیر پروازی این خط هوایی در زمان حاضر برای حد فاصل فرودگاه ساری، فرودگاه نوشهر و فرودگاه رامسر است ولی برنامه این است که در آینده برای خط پروازی مازندران به گلستان و مازندران به گیلان نیز مورد استفاده قرار گیرد./ایرنا