بهره برداری از توسعه فضای ترمینال فرودگاه نوشهر تا دو ماه آینده

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور گفت: توسعه ترمینال نوشهر با دو برابر فضا ظرف دو ماه آینده بهره‌برداری می‌رسد. سیاوش امیر مکری مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در نشست با نماینده و فرماندار نوشهر با اشاره به تائیدات وزیر راه و شهرسازی در خصوص رفع موانع و مشکلات فرودگاه‌های استان مازندران، اظهار کرد: در این راستا جلسات متعددی در […]

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور گفت: توسعه ترمینال نوشهر با دو برابر فضا ظرف دو ماه آینده بهره‌برداری می‌رسد.

سیاوش امیر مکری مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در نشست با نماینده و فرماندار نوشهر با اشاره به تائیدات وزیر راه و شهرسازی در خصوص رفع موانع و مشکلات فرودگاه‌های استان مازندران، اظهار کرد: در این راستا جلسات متعددی در ساری برگزار شد و تلاش مضاعف در جهت رفع معضلات فرودگاه‌های مازندران آغازشده است.

وی با اشاره به دو وظیفه شرکت فرودگاه‌ها گفت : مدیریت راهبردی و توسعه فرودگاه‌ها در راستای خدمات بهتر به مردم و ارائه سرویس‌های هوانوردی و ایمنی پرواز ازجمله وظایف است همچنین  در راستای اجرای تکالیف نیز با توجه به تعریفی که از زیرساخت فرودگاه به‌عنوان بنگاه اقتصادی پیچیده برای توسعه در چارچوب  کسب‌وکار در این مسیر می‌شود  اقدام شد.

  مدیرعامل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اجرای طرح جامع فرودگاهی استان ابراز کرد: در حال حاضر این طرح در ساری به اتمام رسید و در فرودگاه نوشهر و رامسر نیز در حال انجام است که ارائه سرویس بهتر در این طرح دیده می‌شود.

امیر مکری با مثبت ارزیابی کردن اقدامات در فرودگاه نوشهر با اجرای چند پروژه تصریح کرد: توسعه ترمینال نوشهر با دو برابر فضا ظرف دو ماه آینده بهره‌برداری می‌رسد.

وی بابیان اینکه دستگاه D.VOR   در فرودگاه نوشهر به‌زودی عملیاتی می‌شود، افزود: با این دستگاه دید ارتفاع عمودی و افقی افزایش‌یافته و بخش اعظم مشکلات فرودگاه نوشهر در روزهای بارانی کاهش می‌یابد.

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه آمادگی جهت  CIP و vip   در فرودگاه نوشهر وجود دارد، تأکید کرد: باید همه موانع پروازی نوشهر برطرف شود.

امیرمکری بابیان اینکه در حال حاضر سالانه بیش از ۸۰ میلیون مسافر از طریق فرودگاه‌های کشور جابجا می‌شوند، تصریح کرد: این در حالی است که تنها از ۶۰ درصد فرودگاه‌ها کشور استفاده می‌شود زیرا ناوگان هوایی به‌اندازه ظرفیت فرودگاه‌های کشور نیست و نیاز به تقویت ناوگان داریم.

وی ادامه داد: البته طی چند سال اخیر تعدادی هواپیما خریداری‌شده و به ایران ایر و بخش خصوصی افزوده است .

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور تأکید کرد: برای افزایش پروازهای فرودگاه نوشهر باید تلاش شود جاذبه‌های شهری آن برای شرکت‌ها افزایش یابد. 

* پروازی دیگر در نوشهر به دلیل نامساعد بودن هوا لغو نمی‌شود

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت نیز با اشاره به موانع پروازی در فرودگاه نوشهر گفت: همه تلاش مسئولان شهرستان بر این است تا این موانع برطرف شود تا طول پرواز فرودگاه افزایش یابد.

وی با تأکید بر تسریع پیمانکار در جهت اتمام پروژه توسعه فضای ترمینال فرودگاه نوشهر اظهار کرد: سالن این ترمینال گذشته بر این درشان مردم نوشهر و مسافران نبود و توسعه آن می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.

احمدی بر عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر دستگاه دی وی او آر ( D.VOR ) در فرودگاه نوشهر تأکید کرد و گفت: اینکه در روزهای بارانی پروازهای نوشهر به دلیل نداشتن دید کافی لغو شود جای نگرانی و تأسف دارد و زیبنده مردم نیست.

وی تصریح کرد: باید از همه ظرفیت فرودگاه نوشهر به‌عنوان قدیمی‌ترین فرودگاه استان مازندران استفاده شود.