اولین دستگاه دولتی عکسبرداری از حنجره در مازندران راه‌اندازی شد

اولین دستگاه دولتی عکسبرداری از حنجره در مازندران با اهدای یک خیر در مرکز توانبخشی جمعیت هلال‌احمر شهرستان آمل رونمایی و راه‌اندازی شد.

اولین دستگاه دولتی عکسبرداری از حنجره در مازندران با اهدای یک خیر در مرکز توانبخشی جمعیت هلال‌احمر شهرستان آمل رونمایی و راه‌اندازی شد.

به گزارش حرف آنلاین؛ اولین دستگاه دولتی استروبوسکوپ برای عکسبرداری حنجره توسط یک خیّر آملی با حضور نماینده مردم مجلس شورای اسلامی، رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل با اهدای خانواده مرحوم صابر علی‌تبار در مرکز توان‌بخشی جمعيت هلال‌احمر آمل رونمایی و راه‌اندازی شد.

جمشید نیکزاد رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل در این مراسم با بیان اینکه برای اولین بار در مراکز درمانی دولتی دستگاه عکسبرداری از حنجره در مرکز توان‌بخشی هلال‌احمر افتتاح شد، اظهار کرد: تنها دستگاه موجود در ابن استان در یک بخش خصوصی شهرستان بابل قرار دارد که بیماران جهت عکسبرداری به آنجا مراجعه می‌کنند.

وی افزود: این دستگاه توسط خیر آملی خانواده مرحوم صابر علی‌تبار با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان خریداری و به این مرکز اهدا شد.

رئیس جمعيت هلال‌احمر آمل با بیان اینکه دستگاه استروبوسکوپ برای تشخیص زودهنگام سرطان حنجره، کیست‌ها، تورم و التهاب برای تمام سنین بزرگسالان، کودکان و نوجوانان کمک‌کننده است، گفت: به زودی اولین کلینیک صوت و بند در مرکز توان‌بخشی جمعيت هلال‌احمر آمل افتتاح خواهد شد.

نیک زاد یادآور شد: این مرکز به مدت ۳۰ سال و شش ماه در بخش فیزیوتراپی به ارائه خدمات گسترده مراجعه‌کنندگان می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: بیماران با مراجعه به این مراکز با پرداخت یک سوم و بهره‌مندی از خدمات بیمه از مزایای مراکز درمانی این مجموعه برخوردار می‌شوند.