۴۳نقطه پر تصادف و دارای تصادفات در جاده‌های مازندران ایمن شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران از ایمن‌سازی بیش از  43نقطه پرتصادف و دارای تصادف در جاده‌های استان از ابتدای سال جاری تا به امروز خبر داد. عباسعلی نجفی از آشکارسازی نقاط پرتصادف به‌عنوان یکی از روش‌های کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی تردد یادکرد و اظهار داشت: با عنایت به شناسایی نقاط پرحادثه […]

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران از ایمن‌سازی بیش از  43نقطه پرتصادف و دارای تصادف در جاده‌های استان از ابتدای سال جاری تا به امروز خبر داد.

عباسعلی نجفی از آشکارسازی نقاط پرتصادف به‌عنوان یکی از روش‌های کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی تردد یادکرد و اظهار داشت: با عنایت به شناسایی نقاط پرحادثه استان از سنوات گذشته اقدامات مؤثری در خصوص رفع این نقاط صورت گرفته که به‌عنوان یک اقدام کم‌هزینه ، زودبازده ، توانسته در جهت کاهش تصادفات و سوانح رانندگی نقش بسیار مؤثری ایفا کند.

وی تصریح کرد: در طرح آشکارسازی نقاط پرتصادف، این اداره کل  از ابتدای سال تاکنون اقدام به تجدید و احیای بیش از ۳۵۰ کیلومتر خط‌کشی‌ها،  اجرای بیش از ۳۰۰۰ متر نیوجرسی به‌عنوان جداکننده،نصب بیش از ۹۰۰۰ عدد علائم اخطاری ،انتظامی و اخباری ،اجرای روشنایی نقطه‌ای محورها و نقاط پرحادثه در ۵ مقطع، اجرای روشنایی طولی محورها به طول ۴۷۰۰ متر ، نگهداری روشنایی طولی محورهای استان به طول بیش از ۳۶۰ کیلومتر ،نگهداری روشنایی تونل‌های استان به طول بیش از ۲۰ کیلومتر ،تعمیرات و نگهداری گاردریل در محورهای مختلف استان به مقدار بیش از ۳۵۰۰ متر،پاک‌سازی حریم و نگهداری فضای سبز در طول محورهای حوزه استحفاظی نموده است.

وی در ادامه افزود: محورهای ارتباطی مازندران به دلیل حجم بالای ترافیک و تردد وسایل نقلیه جزو محورهای حساس کشور محسوب شده ، لذا ایمن‌سازی این محورها و حذف نقاط پرحادثه به‌عنوان دو برنامه اصلی این اداره کل همواره به‌طور ساری و جاری در دستور کار قرار دارد.

نجفی ضمن اشاره به آشکارسازی ۵۱ نقطه پر تصادف در جاده‌های مازندران توسط این اداره کل در سال جاری عنوان کرد : محورهای ارتباطی هراز ، سوادکوه ، نکا _ بهشهر ، -بابل –آمل،بابل ،گلوگاه و محور کناره ازجمله محورهای بودند که آشکارسازی نقاط پر تصادف در آن‌ها صورت پذیرفت.