۴۵۰ هزار تومان، تعرفه پایه سرویس مدارس ساری به ازای هر دانش‌آموز

حرف آنلاین: سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی و حمل ونقل استانداری مازندران، گفت: کارگروه آموزش و پرورش شهرستان که وظیفه، هدایت، نظارت و کنترل سرویس مدارس را عهده‌دار است، تعرفه پایه سرویس مدارس را که به ازای هر نفر دانش آموز در ساری ۴۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

به گزارش حرف آنلاین، علی دیوسالار سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی و حمل ونقل استانداری مازندران درباره تعرفه سرویس مدارس ساری ، اظهار کرد: برای ساماندهی نرخ ناوگان حمل و نقل دانش آموزی سامانه سپهر طراحی شده است که در این سامانه اسامی شرکت‌ها و رانندگان بارگذاری می‌شود و ساماندهی آن برعهده آموزش و پرورش است تا در مدارس بکارگیری شوند.

دیوسالار با بیان اینکه در کارگروه ماده ۱۸ مشخص شد که آموزش و پرورش شهرستان وظیفه، هدایت، نظارت و کنترل سرویس مدارس را عهده دار هستند، افزود: تعرفه پایه سرویس مدارس را اعلام کرد که به ازای هر نفر دانش آموز در ساری ۴۵۰ هزار تومان تعرفه تعیین شده است.

وی تصریح کرد: با تصمیم دادستان ساری تعداد افراد سرنشین در خودروهای سواری به چهار نفر رسیده است که با این تصمیم میزان تعرفه کاهش می‌یابد.

سرپرست دفتر فنی استانداری مازندران یادآور شد: در صورت افزایش کیلومتر مسیرها، نرخ‌ها طبق توافق با خانواده‌ها اعمال می‌شود.

به گزارش حرف آنلاین، بیش از ۵۳۶ هزار دانش آموز در مازندران امسال تحصیل می‌کنند. بر اساس آمار حدود ۴۰ هزار دانش آموز استان مازندران مسیر خانه تا مدرسه را با سرویس های مجاز طی می‌کنند.

در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جابجایی دانش آموزان اکثرا با سرویس مدرسه انجام می شود اما در کشور و بخصوص استان مازندران که مردم از وضعیت مالی بهتری برخوردارند، هنوز دانش آموزان توسط والدین جابجا می‌شود که این اقدام منجر به شکل‌گیری ترافیک سنگین و قفل شدن جاده‌ها خواهد شد. همچنین افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا نیز از دیگر پیامدهای آن است که بر اساس تاکید روانشناسان تاثیر منفی بر سلامت و روان دانش آموز هم خواهد داشت.

متاسفانه در کشور فرهنگ استفاده از خودرو شخصی در میان خانواده‌ها رواج پیدا کرده است. اکثر والدین فقط برای یک فرزند خود با خودرو شخصی وارد خیابانهای شهر می شوند که از نظر امنیت و اقتصادی نیز به صرفه نیست.