۴۵۰ هزار تومان، تعرفه پایه سرویس مدارس ساری به ازای هر دانش‌آموز

حرف آنلاین: سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی و حمل ونقل استانداری مازندران، گفت: کارگروه آموزش و پرورش شهرستان که وظیفه، هدایت، نظارت و کنترل سرویس مدارس را عهده‌دار است، تعرفه پایه سرویس مدارس را که به ازای هر نفر دانش آموز در ساری ۴۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

به گزارش حرف آنلاین، علی دیوسالار سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی و حمل ونقل استانداری مازندران درباره تعرفه سرویس مدارس ساری ، اظهار کرد: برای ساماندهی نرخ ناوگان حمل و نقل دانش آموزی سامانه سپهر طراحی شده است که در این سامانه اسامی شرکت‌ها و رانندگان بارگذاری می‌شود و ساماندهی آن برعهده آموزش و پرورش است تا در مدارس بکارگیری شوند.

دیوسالار با بیان اینکه در کارگروه ماده ۱۸ مشخص شد که آموزش و پرورش شهرستان وظیفه، هدایت، نظارت و کنترل سرویس مدارس را عهده دار هستند، افزود: تعرفه پایه سرویس مدارس را اعلام کرد که به ازای هر نفر دانش آموز در ساری ۴۵۰ هزار تومان تعرفه تعیین شده است.

وی تصریح کرد: با تصمیم دادستان ساری تعداد افراد سرنشین در خودروهای سواری به چهار نفر رسیده است که با این تصمیم میزان تعرفه کاهش می‌یابد.

سرپرست دفتر فنی استانداری مازندران یادآور شد: در صورت افزایش کیلومتر مسیرها، نرخ‌ها طبق توافق با خانواده‌ها اعمال می‌شود.

به گزارش حرف آنلاین، بیش از ۵۳۶ هزار دانش آموز در مازندران امسال تحصیل می‌کنند. بر اساس آمار حدود 40 هزار دانش آموز استان مازندران مسير خانه تا مدرسه را با سرويس هاي مجاز طي می‌كنند.

در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه جابجايي دانش آموزان اكثرا با سرويس مدرسه انجام مي شود اما در كشور و بخصوص استان مازندران كه مردم از وضعيت مالي بهتري برخوردارند، هنوز دانش آموزان توسط والدين جابجا مي‌شود که این اقدام منجر به شکل‌گیری ترافیک سنگین و قفل شدن جاده‌ها خواهد شد. همچنین افزايش مصرف سوخت و آلودگي هوا نيز از ديگر پيامدهاي آن است كه بر اساس تاكيد روانشناسان تاثير منفي بر سلامت و روان دانش آموز هم خواهد داشت.

متاسفانه در كشور فرهنگ استفاده از خودرو شخصي در ميان خانواده‌ها رواج پیدا کرده است. اكثر والدين فقط براي يك فرزند خود با خودرو شخصي وارد خيابانهاي شهر مي شوند كه از نظر امنيت و اقتصادي نيز به صرفه نيست.