گرد و خاک قوچان نژاد در هلند

رضا قوچان نژاد، ستاره ایرانی زووله پس از پایان رقابت‌های لیگ هلند علیه باشگاه اظهاراتی جنجالی را به ثبت رساند و به شدت از کادر فنی انتقاد کرد.رقابت‌های لیگ هلند به پایان رسید و زووله توانست با ۳۸ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گیرد و کار خود را پایان دهد. رضا قوچان نژاد که […]

رضا قوچان نژاد، ستاره ایرانی زووله پس از پایان رقابت‌های لیگ هلند علیه باشگاه اظهاراتی جنجالی را به ثبت رساند و به شدت از کادر فنی انتقاد کرد.رقابت‌های لیگ هلند به پایان رسید و زووله توانست با ۳۸ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گیرد و کار خود را پایان دهد.

رضا قوچان نژاد که توانسته بود ۲ بار متوالی به بهترین گلزن باشگاه زووله نام گیرد، در این فصل چندان مورد توجه سرمربی خود قرار نگرفت و باعث شد تا در بیشتر مسابقات نیمکت نشین شود. او اگر در بازی قرار می‌گرفت می‌توانست نمایش بهتری از خود نشان دهد همانطور که در این فصل این توانایی را اثبات کرد. او در دیدار مقابل ویلم پس از مدت‌ها به ترکیب زووله آمد و توانست در ۱۲ دقیقه یک هت‌تریک فوق العاده را به ثبت رساند.

قوچان نژاد پس از پایان لیگ هلند در مصاحبه با سایت هلندی destentor به انتقاد از کادر فنی پرداخت و از خداحافظی خود با باشگاه زووله صحبت کرد.

قوچان نژاد طوفانی به پا کرد و در خصوص حس خداحافظی خود با باشگاه زووله گفت: احساس مزخرفی دارم. خوشحالم که دورانم در زووله به پایان رسید. من هیچ وقت شانس منصفانه ای در این فصل بدست نیاوردم. همه این شانس را بدست آوردند و زیر نظر رسانه‌ها بودند حتی الیانو و پله کلمنت که هافبک هم بودند. ولی من چرا ذخیره نشین شدم؟

وی ادامه داد: بسیار ناامید شدم زیرا فقط این فصل نبود که این گونه با من رفتار شد. سال پیش هم همین بود.

قوچان نژاد در خصوص اینکه آیا کادر فنی را مشکل این موضوع می‌داند، گفت: نه من یک شخص را متهم نمی‌کنم. به نظرم کل کادر فنی چنین تصمیمی گرفته بود. من همیشه نشان دادم که چقدر برای تیم مهم هستم. در غیر این صورت شما نمی‌توانید ۲ فصل متوالی بهترین گلزن باشگاه بشوید. تازه من در بازی‌های کمی توانستم این آمار را  ثبت کنم.

وی در پاسخ به این سوال که تو جزو مهاجمانی نیستی که بتوانی از ابتدا در ترکیب قرار گیری عصبانی شد و اظهار داشت: این شاید بزرگترین حرف احمقانه‌ای باشد که یک فرد می‌تواند در خصوص من بگوید. ولی بگذارید حرفم را بزنم، همه فرصت پیدا کردند که در ترکیب اصلی پیدا کنند ولی به جز من. حتی هت‌تریک من هم باعث نشد در ترکیب اصلی قرار گیرم. به نظرم مشکل آنها شخصی بود و واقعا برای آنها شرمسارم زیرا مطمئنم می‌توانستم بیشتر از اینها به تیم کمک کنم.

قوچان نژاد در خصوص اینکه آیا خودش را مقصر چنین موضوعی می داند، گفت: نه من خودم را مقصر نمی دانم. من همیشه حرفه‌ای رفتار کردم. هیچ وقت چیزی را کنار نگذاشتم ولی در عوض شما هم نمی‌توانید هر بار در هر بازی فوق‌العاده ظاهر شوید حتی مقابل خرونینگن که من رابطه خوبی با آنها دارم.

وی در خصوص اینکه آیا این شرایط او را عصبانی کرده است، اظهار داشت: معلوم است. صددرصد. نه به خاطر این شرایط بسیار بدی که داشتم بلکه به خاطر اینکه از من سوءاستفاده شد. من همیشه بهتر از خودم عمل کردم. من شنیدم از آنها که تیم مهاجم ندارد ولی یک لحظه به من توجه کنید: من ۲ بار متوالی بهترین گلزن تیم شدم با بیش از ۱۳ گل در هر فصل آن هم نه به عنوان بازیکنی در ترکیب اصلی بلکه بازیکنی به عنوان جانشین. به نظرم کادر فنی به من فرصت خوبی نداد و نگاه خوبی نداشت.

وی ادامه داد: من واقعاً از درون ناراحت شدم. آدم احساسی هستم و همین عامل باعث شد تا به سختی بتوانیم اعتماد خودم را بدست آورم که من هم آدم مهمی در تیم هستم.

قوچان نژاد در خصوص اینکه آیا نمی‌توانست چنین موضوعی را با کادر فنی در میان بگذارد، گفت: من نمی‌خواستم درگیر این مسائل شوم. ۲ سال تمام زبانم را گاز گرفتم ولی بگذارید صادق باشم. من هر روز تمام با نقابی بر صورت پا به باشگاه زووله گذاشتم که مثلا خوشحالم ولی نبودم. از درون داشتم نابود می‌شدم.

وی ادامه داد: اکنون یک تعطیلات خوب دارم و می‌خواهم سختی‌های این فصل را به در کنم. باید ببینم چه اتفاقی در ادامه خواهد افتاد اما باید بگویم درهای زووله برای من بسته است. من از این باشگاه جدا خواهم شد. روزهای خوبی داشتم و رابطه خوبی با طرفداران برقرار کردم. آنها همیشه به من لطف داشتند و مرا حمایت کردند ولی باشگاه این حمایت را نداشت. من همیشه احساس کردم که هیچ پشتوانه‌ای از آدم های تصمیم گیرنده در باشگاه زووله ندارم و به خاطر همین بسیار هم حالم بد است.

انتهای پیام/قوچان نژاد