کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای در مازندران

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران از کاهش متوالی ۳ ساله تلفات حوادث رانندگی درراه‌های برون‌شهری و روستایی مازندران خبر داد. عباسعلی نجفی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: طبق آمار رسمی پزشکی قانونی کشور، کل کشته‌های تصادفات رانندگی در سطح کشور در سه‌ماهه نخست سال جاری، ۲۹۸۸ نفر بوده که سهم مازندران از این […]

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران از کاهش متوالی ۳ ساله تلفات حوادث رانندگی درراه‌های برون‌شهری و روستایی مازندران خبر داد.

عباسعلی نجفی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: طبق آمار رسمی پزشکی قانونی کشور، کل کشته‌های تصادفات رانندگی در سطح کشور در سه‌ماهه نخست سال جاری، ۲۹۸۸ نفر بوده که سهم مازندران از این تعداد، ۱۱۶ نفر هست. ازاین‌رو سهم مازندران از این حوادث رانندگی نسبت به‌کل کشور، سه و نه درصد می‌باشد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران در خصوص سهم تلفات جاده‌ای مازندران در سال گذشته اظهار داشت: براساس آمار یک‌ساله، متوفیان رانندگی جاده‌ای در کشور ۱۲۱۲۴ نفر و در مازندران ۴۵۰ نفر بوده که سهم استان مازندران سه و هفت درصد هست.

وی ادامه داد: مازندران جزء ۴ استانی است که طی ۳ سال متوالی کاهش تلفات رانندگی را داشته است. نجفی ضمن اشاره به این نکته که این استان ازلحاظ تصادفات عابرین پیاده در جایگاه ۲۷ در سطح استان‌های کشور است، خاطرنشان ساخت: نظر به وجود ۲۵۰ دستگاه پل‌ عابر پیاده در محورهای استان که بیش از ۵۰ درصد پل‌های عابر پیاده کشور می‌باشد اطمینان خاطری هم برای عابرین پیاده و هم برای رانندگان به وجود می‌آورد اما باوجوداین مسئله، شاهد عدم استقبال عده‌ای از مردم این معابر امن عبور و مرور هستیم.

وی تصریح کرد: با رشد روزافزون جمعیت و شمار خودروها در سطح شهرها، برای افزایش ایمنی عابرین هم‌چنین جلوگیری از بروز مشکلات عبور و مرور خودروها باید فرهنگ استفاده از پل‌های عابر پیاده در میان مردم نهادینه شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران عنوان کرد: بدون تردید کاهش تلفات رانندگی و افزایش ایمنی درراه‌ها نیازمند تلاش جدی بی‌وقفه، عزم همگانی و از همه مهم‌تر به کار بستن سازوکار مدیریتی است که موجب کاهش سوانح رانندگی و ارتقای ایمنی راه‌ها و حمل‌ونقل استان می‌گردد.

نجفی افزود: امید است با تداوم این امر و همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه استفاده از ظرفیت‌های کمیسیون‌های مدیریت اجرایی ایمنی استان این روند کاهش تلفات جاده‌ای در سال‌های آتی نیز استمرار یابد.