کاشت ۱۰۰ اصله نهال به‌نام سردار سلیمانی سواحل نوشهر

حرف آنلاین: حدود ۱۰۰ اصله نهال درقالب طرح پویش ملی ایران سبز به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طی آئینی با حضور مسئولان محلی در محدوده ساحلی منطقه نمونه گردشگری سیترا حوزه شهری نوشهر کاشته شد. وحید مشایخ روز چهارشنبه در حاشیه این آئین گفت که اگرچه این طرح به شعار هر ایرانی […]

حرف آنلاین: حدود ۱۰۰ اصله نهال درقالب طرح پویش ملی ایران سبز به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طی آئینی با حضور مسئولان محلی در محدوده ساحلی منطقه نمونه گردشگری سیترا حوزه شهری نوشهر کاشته شد.

وحید مشایخ روز چهارشنبه در حاشیه این آئین گفت که اگرچه این طرح به شعار هر ایرانی یک نهال و هر شهید هزار نهال مزین شده است منتهی از آنجایی بتازگی دومین سالگرد سردار دل ها را پشت سر گذاشته ایم ، تصمیم بر آن گرفته شد که در این نقطه شهری این تعداد درخت به نام این شهید والا مقام با همکاری گروه های مردم نهاد ، مسئولان دستگاه های اجرایی و .. کاشته شود.

این مسئول با اشاره به توصیه و تاکید استاندار مازندران مبنی بر تقویت پوشش گیاهی و نیز افزایش سرانه فضای سبز نقاط شهری این استان ، افزود : برهمین اساس از هفته پیش کار نهالکاری در نقاط شهری و روستایی بویژه محدوده ساحلی خزر و نیز حاشیه ضلع شمالی و جنوبی محور نوشهر – رویان در حوزه تحت پوشش منابع طبیعی منطقه آغاز شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر – رویان نوع گونه های پیش بینی شده در قالب طرح پویش ملی ایران سبز را  “اکالیپتوس و توسکا ” نام برد و گفت که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و امضای تفاهم نامه با گروه های کوهنوردی در صدد هستیم علاوه بر آنکه در محدوده ساحلی به گستره حدود ۵۰ کیلومتر حدفاصل نوشهر – رویان را نهالکاری کنیم بلکه در نقاط روستایی نیز با گروه های مردم نهاد به ویژه افراد کوهنورد نهالکاری کنیم .

مشایح برای حفظ و حراست از این گونه های کاشته شده از مسئولان دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری های خواست تا در این زمینه بیش از پیش همکاری لازم داشته باشند .