پرداخت یارانه سود تسهیلات در بافت های فرسوده استان

سلامی استاندار مازندران طی مکاتبه ای با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خواستار پیگیری در خصوص  تسهیلات سهم دولت به  بانک های عامل در محدوده بافت های فرسوده در راستای اجرای قوانین حمایتی در عرصه ساخت، نوسازی و بهسازی مسکن در شهرهای استان شد. استان مازندران با توجه […]

سلامی استاندار مازندران طی مکاتبه ای با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خواستار پیگیری در خصوص  تسهیلات سهم دولت به  بانک های عامل در محدوده بافت های فرسوده در راستای اجرای قوانین حمایتی در عرصه ساخت، نوسازی و بهسازی مسکن در شهرهای استان شد.

استان مازندران با توجه به سهم بالای متقاضیان دریافت تسهیلات بافت های فرسوده یکی از استان های دارای اولویت جهت توزیع منابع در این حوزه است. در سال گذشته و همچنین ۱۰ ماهه سال جاری بیش از  ۵۰۰۰ فقره تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفت که عدم پرداخت یارانه مذکور مشکلات فراوانی را به وجود آورده است.

در این نامه آمده است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر نوبخت

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

سلام علیکم

احتراما” همانگونه که مستحضرید، لزوم اجرای قوانین حمایتی در عرصه ساخت ، تولید ، نوسازی و بهسازی مسکن در مناطق و محلات شهری ، با هدف بازآفرینی پایدار در شهرها مورد تاکید دولت محترم بوده است و در این راستا استان مازندران بلحاظ داشتن بیش از ۶۰۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری با جمعیت بالا و به واسطه ی ساختار ویژه شهری ، همچنین الزام به نوسازی مسکن از جایگاه مهمی برخوردار می باشد. لذا بر این اساس در سال ۱۳۹۵ و ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۶ میزان بهره مندی از تسهیلات موسوم به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در استان بیش از ۵۰۰۰ واحد بوده که بیانگر وابستگی اکید حوزه مسکن در بافت های فرسوده به تسهیلات بانک های عامل خواهد بود . لکن متاسفانه عدم تخصیص یارانه تسهیلات مذکور ، فرآیند اعطای تسهیلات در استان را با مشکل مواجه نموده است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید با عنایت به مصوبه شماره ۹۰۴۵۳/ت/۵۱۱۶۶  مورخ ۹۳/۸/۸  هیات محترم وزیران ، در خصوص پرداخت یارانه سود تسهیلات سهم به بانک های عامل مساعدت لازم را اعمال فرمایند .