وداع با زندگی در اردوی تفریحی!

بر اثر سقوط مجسمه قو بتنی روی یک دانش آموز ۱۲ ساله در یکی از پارک های شهرستان “محمودآباد”، این پسربچه به علت شدت جراحات وارده به ناحیه سر جان خود را از دست داد .در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ شهرستان محمودآباد در ساعت ۱۵ و ۱۲ دقیقه  مبنی بر […]

بر اثر سقوط مجسمه قو بتنی روی یک دانش آموز ۱۲ ساله در یکی از پارک های شهرستان “محمودآباد”، این پسربچه به علت شدت جراحات وارده به ناحیه سر جان خود را از دست داد .در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ شهرستان محمودآباد در ساعت ۱۵ و ۱۲ دقیقه  مبنی بر وقوع حادثه منجر به فوت در یکی از پارک های شهر محمود آباد، ماموران سریعاً به محل حادثه عزیمت کردند.ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه و انجام تحقیقات از شاهدان عینی حادثه دریافتند، دانش آموزان یکی از مدارس ابتدایی که برای گردش و اردوی تفریحی به این پارک در منطقه “سرخرود” آمده اند، یکی از دانش آموزان به نام”احسان – الف ” ۱۲ ساله حین بازی با مجسمه قو بتنی دچار سانحه شد.براساس این گزارش، در این حادثه این مجسمه به علت نامعلومی از جای خود منحرف و با سقوط و برخورد با سر این پسربچه دچار شکستگی سر وی شد و مصدوم پس از انتقال به مرکز درمانی به علت شدت جراحتوارده در بیمارستان فوت کرد.

*سخنگوی اورژانس مازندران چه گفت

زکریا اشکپور سخنگوی اورژانس مازندران نیز در این باره گفت: نوجوان ۱۳ ساله آملی که از سوی مدرسه به اردوی تفریحی پارک سرخ‌رود رفتند به دلیل سقوط از ارتفاع در این پارک جان باخت.

وی افزود: این حادثه در پارک جنب پاسگاه سرخرود رخ داد که پس از اطلاع به مرکز پیام اورژانس آمل بلافاصله همکاران پایگاه اورژانس سرخ‌رود به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اعلام اینکه احسان اسماعیلی نوجوان ۱۳ ساله آملی به دلیل سقوط از ارتفاع در پارک محمود آباد جان باخت، تصریح کرد: بنا بر گزارشات و به گفته حاضران در صحنه حادثه، این نوجوان به دلیل سقوط از ارتفاع دچار آسیب‌های شدید به ناحیه قفسه سینه و شکم شد.

سخنگوی اورژانس مازندران با بیان اینکه این دانش‌آموز آملی به همراه دیگر دانش‌آموزان مدرسه شهید پوریان آمل به اردوی تفریحی پارک سرخ‌رود رفتند که این حادثه رخ داد، یادآور شد: تیم اورژانس بلافاصله اقدامات احیای پیشرفته برای این مصدوم را آغاز و وی را به بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار منتقل کردند اما اقدامات احیا موثر نبود و این نوجوان بر اثر جراحات وارده جان باخت.

*بیانیه روابط عمومی شهرداری سرخ رود

خبر درگذشت این دانش آموز عزیز همه را متأثر نموده و مجموعه شهرداری سرخ رود هم در غم از دست دادن این دانش آموز نوجوان داغدار است.متاسفانه این حادثه بطریقی حادث شده که   اردوی دانش آموزی  از سوی آموزش و پرورش آمل به مقصد شهر سرخ رود بدون  هماهنگی  با شهرداری سرخ رود جهت حضور دانش آموزان در بوستان پردیس انجام شده . این در حالیست که این بوستان   برای بازسازی و تجهیز  و بازپیرایی  غی فعال و مسدود بوده و حتی ورودی آن بمنظور انجام عملیات عمرانی زنجیر کشیده شده است تا برای ایام نوروز ۹۶ مورد بهره برداری قرار گیردکه متاسفانه این موضوع مورد توجه مسولین اردو که ازسوی آموزش و پرورش شهرستان آمل تدارک دیده شده ،قرار نگرفته که این حادثه تلخ اتفاق افتاد. همچنین لازم به ذکر است  محل اتفاق این حادثه  خارج از فضای اصلی این بوستان ودر مکانی که محل دپوی  مجسمه ها و ادوات در راستای ترمیم و بازسازی و نصب  در بوستان پردیس در حال آماده سازی بوده اتفاق افتاده است. همچنین در مجاورت این بوستان و در فاصله ۵۰۰متری از آن، بوستان ورزش که یکی از امن ترین و مجهزترین بوستان های شهری بشمار میرود قرار داشته که خانواده های زیادی برای سپری نمودن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان از آن بهره برداری می نمایندکه مسولین برگزاری اردو بدان بی توجه بوده اند .

شهرداری سرخ رود در خاتمه ضمن  ابراز همدردی و تألم شدید از سانحه رخداده ، از  مسئولان مدارس  و آموزش و پرورش استدعا دار در زمان برگزاری اردو در هر شهر قبلا باشهرداری هماهنگی لارم را مبذول تا  ازاین حوادث تلخ که  دلیل  عمده ان این عدم هماهنگی و بیتوجهی برگزارکنندگان اردو از امکانات مجاز وایمن شهر بوده جلوگیری به عمل آید  و امیدوار است در آینده در سایه تعامل بیشتر مسئولان و دیگر ادارات و نهادها ، دیگر شاهد چنین حوادث غم انگیزی نباشیم .

*اظهار نظررئیس اداره آموزش و پرورش آمل

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل نیز در این ارتباط گفت : این اتفاق صبح سه شنبه هفته گذشته در پارک پردیس سرخرود مازندران رخ داد.عباس مرزبند افزود : دانش آموزان مدرسه ابتدایی شهید پوریان کلاکسر آمل در قالب اردوی تفریحی به این پارک رفتند که هنگام خوردن صبحانه این اتفاق رخ داد.

وی ادامه داد : این دانش آموز از یکی از مجسمه های پارک بالا رفت که بعد از لحظاتی از مجسمه به پایین افتاد و پس از آن نیز مجسمه بر روی وی افتاد.رئیس اداره آموزش و پرورش آمل در خصوص اینکه آیا این اردوی دانش آموزی با مجوز این اداره بود ، گفت : مسئولان این مدرسه پس از اخذ مجوز مبادرت به برگزاری این اردو کردند و این اردو به صورت قانونی برگزار شد.شهرستان آمل ۶۲ هزار دانش آموز دارد که در ۴۲۰ مدرسه تحصیل می کنند.بیش از ۳۲ هزار دانش آموز این شهرستان در مقطع ابتدایی هستند.