همایش باشکوه تجلیل از بازنشتگان فرهنگی شهرستان نور برگزار شد

نور-خبرنگار حرف: همایش تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان نور با حضور فرهنگیان، نماینده مردم نور و محمود آباد در خانه ملت، فرماندار نور، شهردار و شورای اسلامی ایزدشهر و دیگر مسئولان در سالن همایش بانک شهر ایزدشهر برگزار شد. علیرضا اسدی در این همایش با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف آموزش وپرورش، […]

نور-خبرنگار حرف:

همایش تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان نور با حضور فرهنگیان، نماینده مردم نور و محمود آباد در خانه ملت، فرماندار نور، شهردار و شورای اسلامی ایزدشهر و دیگر مسئولان در سالن همایش بانک شهر ایزدشهر برگزار شد.

علیرضا اسدی در این همایش با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف آموزش وپرورش، ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش در ادارات شهرستان است، اظهار کرد: ایجاد الگوی مناسب یکی از اهداف مهم است که سعی کردیم آن را در رفتارها و در برخوردهایی که در جامعه هدف یعنی دانش آموزان داریم، الگو سازی کنیم.

وی شفافیت سازی و سلامت کار در حوزه‌های مختلف یکی از سیاست‌ها و ویژگی‌های آموزش و پرورش نور برشمرد و افزود: ارتقاء کیفیت آموزشی را از نخستین اهداف شهرستان است و آموزش و پرورش نور از لحاظ کیفیت آموزشی باید از نخستین شهرستان‌ها در سطح استان قرار بگیرد.

رئیس آموزش وپرورش نور تقویت آموزش مقطع ابتدای را از اساسی‌ترین تفکر مجموعه آموزش و پرورش و معاونت آموزشی نام برد و خاطرنشان کرد: شخصیت دانش آموزان در هفت تا هشت سال نخست  شکل می‌گیرد و آموزش صحیح در مقطع ابتدایی سبب می‌شود دانش آموزان در مقاطع متوسطه دچار مشکل اساسی نشوند و اگر بتوانیم شناسایی درستی از استعدادها و توانمندی‌های دانش آموزان داشته باشیم و برنامه آموزشی را بر اساس آن متمرکز کنیم قطعاً در سال‌های آینده که روند آموزشی ما یک روند فرایندی است، می‌توانیم موفق‌تر نسبت به گذشته در این زمینه عمل کنیم.

این مسئول با اشاره به جایگاه شهرستان نور در سطح استان افزود: شهرستان نور در حوزه‌های مختلف به ویژه شاخص پیشرفت تحصیلی و در مقطع متوسطه اول رشد چشمگیری داشتیم.

اسدیان گفت: در تشکیل انجمن‌های مهم علمی در پژوهش سرا به ویژه در فناوری نانو اقدامات مناسبی صورت گرفت و موقعیت‌های خوبی برای شهرستان کسب کردیم و در آینده نزدیک برنامه‌های ویژه‌ای در زمینه نجوم و … داریم.رئیس آموزش و پرورش نور در ادامه با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های منطقه اظهارکرد: مهمترین رویکرد ما تغییر رویکرد سنتی است و جلساتی که با فرماندار داشتیم بسیار نوید بخش و این انگیزه را ایجاد کرد که در کار با ادارات به ویژه شهرداری‌ها می‌توان اقدامات اساسی کرد.

این مسئول با اشاره به تحول در اداره شهرستان افزود: فقط نمی‌توان با نگاه به بودجه اداره کل تحول ایجاد کرد و همانطور که در قانون بودجه آمده تبدیل زمین‌هادر حوزه آموزش و پرورش به بهترین صورت ممکن باید جزء سیاست‌های اصلی شورای آموزش و پرورش باشد.

اسدیان با اشاره به استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران و خیرین افزود: این کار از گذشته آغاز شد و امیدواریم زمانی برسد که در تمام حوزه‌ها به ویژه فنی حرفه‌ای از اندیشه و تفکر خیرین بهره مند شویم.

وی با قدردانی از خیرین و سرمایه گذاران افزود: امیدواریم در تکمیل و تجهیز مدارس و انجمن نجوم مانند همیشه خیرین یاری‌رسان ما باشند.

رئیس آموزش و پرورش نور با اشاره به هدف اصلی همایش تجلیل از بازنشستگان بیان کرد: کسانی که امروز از آن‌ها قدردانی می‌شود ۳۰ سال از بهترین عمر خود را صرف تربیت و آموزش آینده‌سازان این مرز و بوم کردند و ما باید به کمک همدیگر با تقویت نقاط مثبت و رفع نواقص بتوانیم گام‌های مثبتی در زمینه رشد و پیشرفت برداریم.

این مسئول  از حضور نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس، فرماندار، مسئولان، فرهنگیان، رئیس اداره ارشاد شهرستان نور برای اهدای کتاب، میزبانی و هماهنگی شهرداری و شورای شهر ایزدشهر و مدیریت مجتمع رفاهی بانک شهر، آقای الهی و… قدردانی کرد.اسدیان در پایان با قدردانی از مقام شامخ شهدای فرهنگی افزود: شهدای فرهنگی با از خود گذشتگی درس انسانیت به همه آموختند که الگوی خوبی برای همگان هستند.

*معیشت فرهنگیان بازنشسته در اولویت رسیدگی قرار بگیرد

علی اسماعیلی در این همایش با تجلیل از مقام معلم، اظهار کرد: گسترش و تکریم دانایی سبب توسعه جامعه است و برای رشد و توسعه در اقتصاد، فرهنگ و سیاست باید آموزش و پرورش را در اولویت نخست قرار دهیم.

وی افزود: کشوری که به آموزش و پرورش خود توجه نکند، عقب مانده است و در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اخلاقی و … در جامعه سبب بروز مشکلات فراوان می‌شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت با اشاره به تمام ارکان کشور، تصریح کرد: قوه مجریه، قضائیه و مقننه به ویژه مجلس باید آموزش و پرورش را در اولویت قرار دهند و باید به بازنشستگان توجه ویژه شود و معیشت فرهنگیان بازنشسته در اولویت رسیدگی قرار بگیرد.

اسماعیلی در پایان گفت: معلمان در هر شهر، روستا و محله، الگوی جامعه هستند و این الگو باید مورد کرامت و تجلیل در جامعه قرار بگیرد.

*معلمان می‌توانند به عنوان نخبگان سیاسی جامعه تأثیرگذار باشند

فرماندار شهرستان نور گفت: معلمان می‌توانند به عنوان نخبگان سیاسی جامعه تأثیر گذار باشند و قدرت را در اختیار کسانی قرار دهند که توانمندی، امکانات و آینده کشور را در مسیر منطقی، عقلانی قرار دهند.علی شادمان در این همایش با اشاره به اینکه بازنشستگی یعنی فاصله از کار و موقعیت قبلی اظهارکرد: بازنشستگان فرهنگی ظرفیت بزرگ سیاسی هستند و فرصتی هستند تا اندیشه‌های طلایی آن‌ها در قدرت و انتخابات مختلف تأثیرگذار شود

وی تصریح کرد: معلمان می‌توانند به عنوان نخبگان سیاسی جامعه تأثیر گذار باشند و قدرت را در اختیار کسانی قرار دهند که توانمندی، امکانات، پول و آینده کشور را در مسیر منطقی، عقلانی و حساب شده‌ای قرار دهند.