مازندران را به مامن تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تبدیل خواهیم کرد

حرف آنلاین: روح الله سلگی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در مراسم معارفه خود، اظهار کرد: امام راحلی از انقلاب اسلامی باعنوان ناجی ملت‌های جهان یاد کردند، در مقابل غرب با نام کمونیست مدعی حقوق بشر بود. وی از نگرانی فرزندان شهدا همچون شهید رجایی افزود: اینکه فاصله دولت‌ها از دولت آغازین پیروزی انقلاب بیشتر […]

حرف آنلاین: روح الله سلگی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در مراسم معارفه خود، اظهار کرد: امام راحلی از انقلاب اسلامی باعنوان ناجی ملت‌های جهان یاد کردند، در مقابل غرب با نام کمونیست مدعی حقوق بشر بود.

وی از نگرانی فرزندان شهدا همچون شهید رجایی افزود: اینکه فاصله دولت‌ها از دولت آغازین پیروزی انقلاب بیشتر شود امروز تبدیل به دغدغه شده، دولت انقلابی خواسته شهدای عزیز ماست، بنده یک مسئول هستم ما نباید اشکالات دولت را به پای انقلاب بگذاریم، اگر خطایی از من سر زد این نشان‌دهنده خطای ساختار نظام نباید باشد.

سلگی ادامه داد: گاهی انقلاب اسلامی با آنچه که باید باشد فاصله میگیرد و متاسفانه طی سال‌های آینده این فاصله بیشتر و بیشتر شده، ما به‌عنوان کارگزار در دولت سیزدهم تلاش خواهیم کرد بین آنچه که انقلاب باید باشد و آنچه که هست فاصله کمتری به‌وجود بیاید و آرمان‌های انقلاب به منصه ظهور برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: امروز سرمایه عظیم اجتماعی متاسفانه با ناکارآمدی‌ها و اشرافی‌گری‌ها در خطر جدی قرار گرفته و ما شاهد یک فاصله معنادار بین مردم و محرومین هستیم، نباید اجازه بدهیم اینها از انقلاب ناامید شوند، تلاشمان باید با کار معنا پیدا کند، انقلاب اسلامی میراث‌دار مجاهدت‌های تاریخ اسلام است، باید تلاش کنیم که این میراث گرانبها را قدر بدانیم.

این مسئول با بیان اینکه نام مازندران برای اقلیم‌شناسان، تاریخ‌شناسان، اسلام‌شناسان و شیعه‌شناسان نام پرآوازه‌ای است، تاکید کرد: بنده مفتخرم در دورانی که در حوزه شیعه‌شناسی تحقیقاتی انجام می‌دادم در خصوص سیر فراز و نشیب تشیع که نقطه عطفش در این استان پایه‌گذاری شده مطالعاتی داشتم، اینکه مازندران باستانی، هجری و شمسی را می‌شناسم افتخاری برای من است.

وی یادآور شد: مردم مازندران فصل‌های قطور کتاب افتخارات کشور در طول تاریخ را رقم زدند این سرزمین اهورایی و عاشورایی و قطعه زیبا در طول تاریخ منشا تحولات بزرگی بوده است، اولین دولت شیعه علوی در جهان اسلام را مردم این دیار با مبارزه با استکبار شکل دادند، نهاد تشیع در دوره صفویه به یک درخت تنومندی تبدیل شد و هویت ایرانی اسلامی را شکل داد.

سلگی همچنین به بخش‌های دیگری از تاریخ این استان اشاره کرد و گفت: ستاد عتبات با سابقه هزار و ۲۰۰ ساله تبدیل به یک اتاق سیاسی شده است ما باید حوزه معاونت سیاسی را از سیاست‌زدگی محض خارج کرده و آن را به اتاق پمپاژ مدیریت و کارآمدی تبدیل کنیم تا با فراهم کردن امنیت بسترساز توسعه اقتصادی باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در مازندران تاکید کرد: اگر مرزهای جغرافیایی توسط شهدا حفظ شد امروز مرزهای متافیزیک انقلاب در خطر ریزش قرار دارد تلاش ما این است که با کارآمدی عمل کنیم.

این مسئول استاندار مازندران را یک چهره فسادستیز خطاب کرد و گفت: نام ایشان در تراز ملی می‌درخشد، این نگاه یک فرصت ارزشمند برای استان است نباید اجازه بدهیم که عده‌ای جنگل‌های سرسبز مازندران به استعمار دربیاورند همانطور که استاندار مقتدرانه در آزادسازی سواحل مواضع خوبی را در پیش گرفتند با مدد الهی اژدهای هفت سر فساد را شکست خواهیم داد و مازندران را به مامن تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تبدیل خواهیم کرد.

وی اذعان داشت: به‌عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران از همینجا اعلام می‌کند که دست همه جریانات سیاسی را به گرمی می‌فشاریم تا از دیدگاه‌های کارشناسانه آن‌ها در استان استفاده کنیم درب اتاق ما به روی همه جناح‌های دلسوز انقلاب اسلامی باز است و همه را به ایجاد نشاط و شور اجتماعی در استان دعوت می‌کنم.

*مسئولیت امانت است

در ادامه، علی شیرازی سرپرست سابق معاونت سیاسی استانداری با اشاره به وجود نگاه ارباب و رعیتی نسبت به مردم در دوران پیش از انقلاب، عنوان کرد: اما با پیروزی انقلاب اسلامی مردم به‌عنوان ولی‌نعمتان کشور در بیان امام راحل معرفی شدند.

وی افزود: امام راحل فرمودند که اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر از آن است که رهبر بگویید همچنین مقام معظم رهبری هم بر همین باور هستند، بنابراین اولین الگوی جمهوری اسلامی ایران باید خدمت‌گزاری صادقانه به مردم باشد.

شیرازی تاکید کرد: نکته بعدی این است که مسئولیت امانت است که با رای مردم از مسئولی به مسئول دیگر واگذار می‌شود، پس باید تا زمانی که در مسئولیت قرار داریم باید در جهت خدمت به مردم تلاش کنیم.