ماجرای پهپاد چهارمحال و بختیاری

مردم محلی صبح امروز خبر از سقوط یک فروند پهپاد دادند و حالا مسئولان می‌گویند این پهپاد در منطقه کوهرنگ فرود اضطراری داشته است. روز یکشنبه مردم روستای «میهه» از توابع شهرستان کوهرنگ از سقوط یک فروند پهپاد در منطقه خبر دادند. تصاویری نیز از انتقال این پهپاد توسط بالگرد در فضای مجازی منتشر شده […]

مردم محلی صبح امروز خبر از سقوط یک فروند پهپاد دادند و حالا مسئولان می‌گویند این پهپاد در منطقه کوهرنگ فرود اضطراری داشته است.

روز یکشنبه مردم روستای «میهه» از توابع شهرستان کوهرنگ از سقوط یک فروند پهپاد در منطقه خبر دادند. تصاویری نیز از انتقال این پهپاد توسط بالگرد در فضای مجازی منتشر شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری اما در خصوص جزئیات این حادثه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: این پرنده ساعت ۱۹ روز پنج شنبه یازدهم آذر از فرودگاه شهرکرد به سمت غرب شهرکرد به منظور بارور کردن ابرها به حرکت درمی‌آید.

جعفر مردانی افزود: به علت شرایط نامساعد منطقه کوهرنگ و وزش شدید باد، این پهپاد در ساعت ۲۰ اقدام به باز نمودن چتر و فرود اضطراری می‌کند و روز گذشته توسط کارشناسان به صورت زمینی به مبدا منتقل شده است.

مردانی با اشاره به شایعه سقوط پهپاد در منطقه «میهه» از توابع شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: پهپاد سقوط نکرده است بلکه به دلیل نامناسب بودن شرایط جوی و وزش شدید باد مجبور به فرود اضطراری شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از این پهپاد به منظور بارور کردن ابرها استفاده شده است، به صعب‌العبور بودن منطقه فرود اضطراری پهپاد اشاره و تصریح کرد: به دلیل کوهستانی بودن محل فرود از بالگرد برای انتقال پهپاد به مسیر اصلی استفاده شده است.

مردانی ادامه داد: پس از طی شدن منطقه صعب‌العبور با بالگرد، پهپاد توسط کارشناسان از طریق زمینی به مبدا انتقال داده شد.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در فاصله ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.