لزوم پرهیز از سفر به مناطق ییلاقی و کوهستانی

حرف آنلاین: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از مردم خواست با توجه به بارش برف از سفر به مناطق ییلاقی و کوهستانی پرهیز کنند. حسن جهانیان گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و کاهش دما و بارش برف در ظرف ۴۸ ساعت آینده در محور‌های کوهستانی استان هموطنان از سفر و گردش به مناطق […]

حرف آنلاین: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از مردم خواست با توجه به بارش برف از سفر به مناطق ییلاقی و کوهستانی پرهیز کنند.


حسن جهانیان گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و کاهش دما و بارش برف در ظرف ۴۸ ساعت آینده در محور‌های کوهستانی استان هموطنان از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز کنند.
در طول ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی مازندران ۲۲ راهدارخانه فعالیت دارند که ۳۵۰ نفر از راهداران سخت کوش در قالب ۳۳ اکیپ راهداری زمستانی و با ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ۳۷۰۰ کیلومتر از راه‌های برفگیر و کوهستانی استان به انجام فعالیت‌های راهداری زمستانی مشغولند.
به گفته جهانیان با توجه به اینکه در زمان بحران و شرایط بد جوی اولویت کاری راهداران محور‌های شریانی و اصلی بوده از این رو از هموطنان با توجه به هشدار‌ها و اطلاعیه‌های مکرر رسانه‌های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز کنند.
با توجه به کاهش دما در محور‌های کوهستانی به همه رانندگانی که قصد تردد از محور‌های کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن رعایت قوانین و مقرارت، تجهیزات و امکانات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.
به گفته جهانیان در حال حاضر تمامی محور‌های اصلی و شریانی استان باز و تردد در آن‌ها برقرار است.
مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز شماره تلفن ۱۴۱ (گویا) و همچنین سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های این استان می‌باشد./باشگاه خبرنگاران