لزوم فراگیری رشته‌های مهارتی توسط دانش‌آموزان

حرف آنلاین: وزیر آموزش و پرورش در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان نخبه، برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات قرآنی در نوشهر بر لزوم بر گسترش رشته‌های مهارتی تأکید کرد. دیدار وزیر آموزش و پرورش با دانش‌آموزان نخبه و برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات علوم قرآنی استان مازندران وزیر آموزش و پرورش، در سفر یک‌روزه خود […]

حرف آنلاین: وزیر آموزش و پرورش در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان نخبه، برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات قرآنی در نوشهر بر لزوم بر گسترش رشته‌های مهارتی تأکید کرد.

دیدار وزیر آموزش و پرورش با دانش‌آموزان نخبه و برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات علوم قرآنی استان مازندران
وزیر آموزش و پرورش، در سفر یک‌روزه خود به استان مازندران، با جمعی از دانش‌آموزان نخبه، برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات قرآنی دیدار و گفت و گو کرد.

یوسف نوری در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و نام همه شهیدان به‌ویژه شهیدان فرهنگی و دانش‌آموز گفت: شما در واقع جانشینان شهیدانی چون شهید فهمیده هستید که امام خمینی(ره) در خصوص مقام آن شهید، فرمودند: «رهبر من آن کودک ۱۳ ساله است که نارنجک به خود می‌بندد و به مصاف دشمن می‌رود».

وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان را سرمایه‌های کشور نامید و بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان، در ۱۳ آبان ۵۷ در مقابل نظام ستمشاهی ایستادند و بیش از ۵۰ تن در همان روز به شهادت رسیدند. در جنگ تحمیلی نیز ۳۶ هزار دانش‌آموز با وجود سن کم در جبهه‌ها به شهادت رسیدند و این جلوه های ایثار و از جان گذشتگی دانش آموزان، دشمن را به هراس می‌اندازد.
نوری در ادامه با اشاره به نقش تشکل‌ها در مدارس، گفت: تشکل‌های دانش‌آموزی، ظرفیت بزرگی در آموزش و پرورش است که باید از آن ها استفاده کرد.

وزیر آموزش و پرورش بر گسترش رشته‌های مهارتی تأکید کرد و گفت: برنامه داریم به سمت مدارس نسل سوم برویم که به موازات مهارت آموزی، کارآفرینی را نیز به دانش‌آموزان یاد دهد تا دانش آموزان در خصوص اشتغال بعد از تحصیل، مشکلی نداشته باشند.

در این نشست صمیمی، دانش‌آموزان طرح ها و ایده‌های خود در حوزه المپیادهای علمی و بهبود شیوه‌های آموزش مجازی در دوران کرونا، ضرورت حمایت از برگزیدگان جامعه دانش‌آموزی، تأمین برخی تجهیزات مورد نیاز دانش‌آموزان المپیادی، پایین بودن تنوع رشته‌های مهارتی و فقدان تجهیزات مورد نیاز در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در غرب استان و توجه ویژه به شهرستان‌هایی که در المپیادهای علمی شاخص هستند، با وزیر آموزش و پرورش درمیان گذاشتند.