طلب میلیاردی صنعت برق از هدفمندی یارانه‌ها

مدیر عامل توانیر گفت: یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان از منابع صنعت برق که از مردم دریافت و به صندوق هدفمندی واریز شده، متاسفانه به صنعت برق برنگشته است. محمد حسین متولی زاده مدیر عامل توانیر  در خصوص آخرین وضعیت بدهی نیروگاه‌های مقیاس کوچک گفت: متاسفانه ما مشکلی در صنعت برق داریم که فراتر از تمامی […]

مدیر عامل توانیر گفت: یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان از منابع صنعت برق که از مردم دریافت و به صندوق هدفمندی واریز شده، متاسفانه به صنعت برق برنگشته است.

محمد حسین متولی زاده مدیر عامل توانیر  در خصوص آخرین وضعیت بدهی نیروگاه‌های مقیاس کوچک گفت: متاسفانه ما مشکلی در صنعت برق داریم که فراتر از تمامی توانمندی‌ها و فعالیت‌های بخش خصوصی است و یک ناتوانی اقتصادی است.

او ادامه داد: در سال گذشته مشکل ما این بود که منابع در اختیار صنعت برق نبود و در حال حاضر یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان از منابع صنعت برق که جامانده از مردم دریافت شده و به صندوق هدفمندی واریز شده، اما متاسفانه برنگشته است. 

متولی زاده بیان کرد: متاسفانه یکی از عواملی که نتوانسته‌ایم به تعهداتمان عمل کنیم این است که مبلغ یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان به صنعت برق واریز نشده و نتوانسته‌ایم آن را به نیروگاه‌های مقیاس کوچک پرداخت کنیم.

مدیر عامل توانیر افزود: در سال ۱۴۰۰ تا به امروز دو پرداختی انجام شده و چون منابع ما به طور تدریجی اعمال می‌شوند و ما پرداخت می‌کنیم و تا امروز متاسفانه این مشکل برای این نیروگاه‌ها به وجود آمده است.

متولی زاده گفت: تنها دلیل تاخیر بدهی نیروگاه‌های مقیاس کوچک عدم وجود منابع مالی بوده است که امیدواریم پرداخت شود.

او گفت: بر اساس قانون بودجه باید پولی که بابت فروش برق از مشترکان وصول می‌شود پس از گردش سازمان هدفمندی بلافاصله برای پرداخت‌های موردنیاز در اختیار صنعت برق قرار گیرد.

متولی زاده در پایان تصریح کرد: اواخر اسفند سال گذشته بخش زیادی از مطالبات پرداخت شد و همچنین در ۵ فروردین امسال هم نسبت به پرداخت بدهی این دست از افراد اقدام شد، ولی درمجموع تا روز‌های آخر ماه فروردین کل مطالبات این دست از کارکنان صنعت برق پرداخت می‌شود.