طارمی بهترین لژیونر سال ۲۰۲۱ آسیا شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم پورتو را به عنوان بهترین لژیونر قاره آسیا معرفی کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا در طول سال و به صورت هفتگی نظرسنجی‌هایی را برای انتخاب بهترین لژیونر آسیایی برگزار می‌کرد و در این نظرسنجی بارها نام بازیکنان ایران از جمله مهدی طارمی، سردار […]

کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم پورتو را به عنوان بهترین لژیونر قاره آسیا معرفی کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در طول سال و به صورت هفتگی نظرسنجی‌هایی را برای انتخاب بهترین لژیونر آسیایی برگزار می‌کرد و در این نظرسنجی بارها نام بازیکنان ایران از جمله مهدی طارمی، سردار آزمون، علی قلی زاده و اللهیار صیادمنش قرار می‌گرفت.

AFC در پایان سال ۲۰۲۱ و با جمع‌بندی ۳۵ نظرسنجی خود، اقدام به معرفی بازیکنان برتر قاره آسیا از میان ۱۱۵ بازیکن کرد.

علی قلی زاده وینگر ایرانی تیم شارلوا بلژیک در کنار سه بازیکن ژاپنی دیگر با هشت بار قرار گرفتن در نظرسنجی کنفدراسیون آسیا، در رده نهم بهترین لژیونرهای قاره کهن قرار گرفته است.

سردار آزمون مهاجم تیم زنیت سنت پترزبورگ در رده هشتم این نظرسنجی قرار گرفته است. این مهاجم در ۹ نظرسنجی گزینه شده بود.

اللهیار صیادمنش مهاجم ۲۰ ساله که به صورت قرضی در تیم زوریا لوهانسک اوکراین بازی می‌کرد، در رده چهارم جای گرفته است. صیادمنش ۱۱ بار نامزد بهترین لژیونر آسیایی شده بود.

سایت AFC با تمجید از عملکرد این مهاجم در تیم زوریا نوشت: «این بازیکن جوان که به صورت قرضی از فنرباغچه در زوریا حضور داشت مرتب گل می‌زد و پاس گل می‌داد از جمله در بازی لیگ کنفرانس اروپا برابر زسکا صوفیه تا خود را به عنوان یک ستاره بالقوه برای تیم ملی فوتبال ایران معرفی کند.»

در صدر این نظرسنجی‌ها، مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو قرار دارد که ۲۰ بار نامزد کسب بهترین لژیونر آسیا شد. او در سال ۲۰۲۱ موفق شد ۲۷ گل به ثمر برساند از جمله سه گل ارزشمند به چلسی، یوونتوس و لیورپول در لیگ قهرمانان آسیا که گلش به چلسی به عنوان بهترین گل فصل لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد.