رصد دخالت‌های نابجای نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها

حرف آنلاین: حجت الاسلام دکتر زکوی، در نشست با روسای دفاتر نظارت شهرستانهای استان اظهار داشت: دخالت نمایندگان محترم مجلس در امور اجرایی استان در پرونده صلاحیتی نمایندگان درج و در احراز صلاحیت انتخابات ۱۴۰۲ تاثیر گذار خواهد بود. حجت الاسلام دکتر زکوی در جلسه استانی با روسای دفاتر نظارت شهرستانهای استان با اشاره به […]

حرف آنلاین: حجت الاسلام دکتر زکوی، در نشست با روسای دفاتر نظارت شهرستانهای استان اظهار داشت: دخالت نمایندگان محترم مجلس در امور اجرایی استان در پرونده صلاحیتی نمایندگان درج و در احراز صلاحیت انتخابات ۱۴۰۲ تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام دکتر زکوی در جلسه استانی با روسای دفاتر نظارت شهرستانهای استان با اشاره به وصول گزارش‌هایی از دخالت‌های برخی نمایندگان محترم مجلس در امور اجرایی استان و عزل و نصب‌ها در شهرستان‌ها و بخش‌ها در ماه‌های اخیر گفت که این موارد با جزییات و به صورت مستند در پرونده صلاحیتی نمایندگان درج و بر حسب قانون و وظایف ذاتی دفاتر نظارتی شورای نگهبان، به ستاد شورای نگهبان نیز ارسال شده است.

البته دفتر نظارت استان بین دخالت‌های ناروا و ارایه مشورت از سوی نمایندگان محترم به مسئولان اجرایی و پیشنهاد گزینه‌های متدین، متخصص، انقلابی و پاکدامن فرق می گذارد. اما برخی از این دست دخالت‌ها حتی اصرار بر گزینه‌های نامطلوب یا منصوب کردن عوامل ستاد‌های انتخاباتی خودشان بوده است که در رصد دستگاه نظارتی است.

اخیرا گزارش‌هایی از این دست دخالت‌ها در سطح ریاست برخی دانشگاه‌ها که قطعا باید از دخالت‌های سیاسی در امان باشند و فرمانداری ‌برخی شهرستان‌ها، ادارات دولتی و بخش‌ها و مانند آن دریافت گردیده است. بنابراین از همین جا به این نمایندگان محترم گوشزد می‌کنیم که عملکرد‌های اینچنینی در پرونده صلاحیتی آنان در انتخابات ۱۴۰۲ تاثیر گذار خواهد بود. چرا که مصداق سو‌ء استفاده از موقعیت شغلی و مانند آن می‌باشد.

انتظار این است که نمایندگان به وظایف ذاتی خود بپردازند و باعث اخلال در تصمیم‌گیری‌ها و عملکرد مسئولان اجرایی استان نگردند و به منظور جلب آرا، قانون را زیر پا نگذارند./روابط عمومی