خلع ید ۵۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان جویبار

رییس کل دادگستری استان مازندران از خلع ید ۵۳ هکتار از اراضی ملی مرتعی روستای پایین رودپشت سراج محله در شهرستان جویبار به ارزش ریالی بیش از ۳۰میلیارد تومان خبر داد. حجت الاسلام و المسلمین اکبری بابیان اینکه مراتع از گسترده ترین منابع طبیعی محیط زیست محسوب می شود گفت:مرتع نقش مهمی در منابع طبیعی […]

رییس کل دادگستری استان مازندران از خلع ید ۵۳ هکتار از اراضی ملی مرتعی روستای پایین رودپشت سراج محله در شهرستان جویبار به ارزش ریالی بیش از ۳۰میلیارد تومان خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین اکبری بابیان اینکه مراتع از گسترده ترین منابع طبیعی محیط زیست محسوب می شود گفت:مرتع نقش مهمی در منابع طبیعی دارد و باید در حفظ و نگهداری آن کوشا بود که این امر مستلزم همکاری وهمفکری مردم و همه ادارات مرتبط است.
این مقام عالی قضایی استان اظهار داشت: تعدادی از افراد اقدام به تصرف و تخریب و شخم زدن این مراتع کرده بودند که با تلاش منابع طبیعی شهرستان جویبار و ورود به موقع دادستانی به موضوع، ۵۳ هکتار از اراضی مرتعی به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان خلع ید وبه عرصه ملی بازگشت.
رییس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: یکی از محورهای اصلی اقدامات دستگاه قضایی استان، برخورد جدی باکسانی است که به‌طور غیرقانونی، به مراتع و منابع طبیعی تعرض می‌کنند.