ثبت نام تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد از هفته آینده

 آموزش‌وپرورش مازندران اعلام کرد که از ۱۲ مردادماه ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد آغاز می‌شود. معاون آموزش متوسطه مازندران گفت: آزمون تکمیل ظرفیت استان برای تکمیل جای خالی  ۱۲۹ دانش‌آموز کلاس هفتم به هشتم در مدارس سمپاد است.  اسفندیار نظری افزود: این تعداد دانش‌آموز تکمیل ظرفیت در ۲۰ مدرسه سمپاد سراسر استان جذب […]

 آموزش‌وپرورش مازندران اعلام کرد که از ۱۲ مردادماه ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد آغاز می‌شود.

معاون آموزش متوسطه مازندران گفت: آزمون تکمیل ظرفیت استان برای تکمیل جای خالی  ۱۲۹ دانش‌آموز کلاس هفتم به هشتم در مدارس سمپاد است.  اسفندیار نظری افزود: این تعداد دانش‌آموز تکمیل ظرفیت در ۲۰ مدرسه سمپاد سراسر استان جذب خواهند شد. وی به علت ظرفیت خالی پایه هشتم نیز اشاره کرد و گفت: باوجوداینکه آزمون مدارس سمپاد در عبور از پایه ششم به هفتم در متوسطه اول برگزار می‌شود ، سال گذشته به دلیل عدم برگزاری آزمون و اکتفا کردن به تست هوش برخی سؤالات لو رفت و از قبولی برخی از دانش‌آموزان جلوگیری شد.

نظری ادامه داد: به همین خاطر امسال پایه هشتم با تعدادی ظرفیت خالی مواجه شد که برای پر کردن آن آموزش‌وپرورش اقدام به آزمون تکمیل ظرفیت کرده است.   وی اعلام کرد: زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت از ۱۲ تا ۱۷ مردادماه در نظر گرفته‌شده است و این زمان به‌هیچ‌عنوان قابل تمدید نیست.

نظری بابیان اینکه داوطلبان برای حضور در این آزمون باید به آدرس اینترنتی www.hoosh۸.medu.ir مراجعه کنند، اظهار داشت: آزمون تکمیل ظرفیت نیز در تاریخ هشت شهریورماه امسال برگزار خواهد شد.

به گفته او دروس زبان و ادبیات فارسی، ریاضی، علوم تجربی، پیام‌های آسمانی و استعداد تحلیلی برای این آزمون در نظر گرفته‌شده است. معاون آموزش‌وپرورش مازندران اصلی‌ترین شرط را برای ثبت‌نام در آزمون تکمیل ظرفیت معدل کل ۱۹ به بالا عنوان کرد و گفت: معدل دانش‌آموز باید در مرحله ثبت‌نام درج شود. نظری همچنین در رابطه با اعلام نتایج آزمون مدارس خاص استان نیز اعلام کرد که تاکنون نتایج نهایی اعلام‌نشده است و نمرات و شرایط دانش آموزان  در حال بررسی است.

معاون آموزش متوسطه مازندران ظرفیت پذیرش مدارس خاص استان اعم از نمونه دولتی و استعداد درخشان را چهار هزار ۵۴۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت پذیرش دانش آموزان در مدارس خاص برای عبور از پایه نهم به دهم (متوسطه اول به متوسطه دوم) سه هزار و ۷۵۰ نفر است.

وی همچنین پذیرش برای مدارس خاص را برای دختران و پسران برابر اعلام کرد و گفت: درمجموع ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان آزمون ورودی مدارس خاص دختر بودند. تعداد مدارس خاص استان مازندران ۵۸ واحد است که از این میزان ۳۸ مدرسه نمونه دولتی است. استان مازندران حدود ۵۴۰ هزار دانش‌آموز دارد که در بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ مدرسه در حال تحصیل هستند.