رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مطرح کرد:

برگزاری کنکور امسال مثل پارسال

حرف انلاین: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه کنکور امسال همانند سالهای گذشته برگزار می شود ، گفت: اگر تا ۱۵ تیر مصوبه جدید مبنی بر تاثیر قطعی معدل ابلاغ نشود کنکور سال بعد همانند امسال برگزار می شود.

پور عباس گفت: تاثیر معدل بر نتیجه کنکور ۴٠ درصد مثبت است و در کنکور امسال ۶٠ درصد آزمون سراسری و ۴٠درصد معدل سال پایانی داوطلبان لحاظ می شود.

به گفته وی در آزمون امسال دفترچه کنکور را به سه قسمت تقسیم کرده ایم و این نوع تقسیم بندی به آرامش داوطلبان کمک می کند. بر روی دفترچه و پاسخنامه عکس داوطلب درج شده است.

او گفت: مصوبه ای در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده ولی به ما ابلاغ نشده است و اگر تا ۱۵ تیر مصوبه جدید تاثیر قطعی ابلاغ نشود کنکور سال بعد همانند امسال برگزار می شود.

شناسایی ۷۰ نفر متقلب در کنکور سال قبل

پور عباس گفت: در کنکور سال گذشته ۷٠نفر متقلب را شناسایی کردیم.به طور کلی ۸۵ درصد پذیرش بدون آزمون و بر مبنای معدل سال آخر است. آزمون عمومی دیگر برگزار نخواهد شد و زیر گروه در کنکور نخواهیم داشت.

پور عباس گفت: وزارت آموزش و پرورش نیز باید زیر ساخت های لازم را برای برگزاری آزمون های الکترونیکی در کشور فراهم کند. از سال ۱۴٠۳ آزمون ها به صورت هوشمند برگزار می شود. در آزمون های تشریحی ما نمرات را تراز می کنیم.یکی از چالش ها این است که سطح آموزش در کشور متفاوت است و باید وزارت آموزش و پرورش سطح آموزش را یکسان کند.