برف و مه در جاده‌های مازندران

مرکز مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، در محدوده ولی آباد مه آلود و ارتفاعات این محور مواصلاتی شاهد بارش برف است که تا استان البرز ادامه داد. همچنین طبق گزارش این مرکز در محدوده هزارچم پدیده مه غلیظ را شاهد هستیم و درباقی محور کندوان نیز بارش پراکنده باران در […]


مرکز مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، در محدوده ولی آباد مه آلود و ارتفاعات این محور مواصلاتی شاهد بارش برف است که تا استان البرز ادامه داد.

همچنین طبق گزارش این مرکز در محدوده هزارچم پدیده مه غلیظ را شاهد هستیم و درباقی محور کندوان نیز بارش پراکنده باران در حال باریدن است. 

بر اساس گزارش دوربین های نظاریتی در محور کیاسر حدفاصل عالی‌کلا تا کیاسر شاهد بارش برف هستیم و در دیگر مناطق این جاده بارش باران در حال باریدن است.

بارش باران در تمامی محور فیروزکوه مشاهده می شود و در محدوده گردنه گدوک بارش خفیف برف همراه با مه غلیظ گزارش شده که سبب کندی حرکت خودروها شده است.

شرایط جوی در محورهراز نیز همراه با بارش باران است و در ارتفاعات این مسیر نیز بارش بسیار خفیف برف گزارش می شود.

طبق گزارش مرکز مدیریت راه مازندران در باقی جاده های مواصلاتی و همچنین بین شهری استان نیز بارش باران را شاهد هستیم و تمامی مسیر استان با لغزندگی شدید سطح جاده مواجه هستند.

حال حاضر ترافیک سنگینی در جاده های مازندران وجود ندارد اما به دلیل بارش باران تردد در برخی محورها به خصوص جاده های کوهستانی به کندی انجام می شود.

شرایط برفی به خصوص در این فصل احتیاط بیشتری را از سوی رانندگان می طلبد و لازم است برای ترددد از جاده های کوهستانی حتما خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز شوند.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که ناپایداری جوی همراه با بارش برف و باران که با کاهش دما همراه است تا پایان هفته در این خطه شمال کشور ادامه دارد اما تا روز دوشنبه از شدت بیشتری برخودار است.

در حال حاضر شهر کجور نوشهر و سیاه بیشه چالوس با دمای هشت درجه سانتیگراد سردترین و آلاشت سوادکوه با ۱۵ درجه گرم ترین نقاط استان هستند.