ایران با غلبه بر ترکیه سوم شد

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با برتری مقابل ترکیه عنوان سوم رقابت های جام جهانی را به خود اختصاص داد. در روز دوم و پایانی رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی که از روز گذشته در آبادان آغاز شده است تیم ملی کشورمان در دیدار رده بندی به مصاف ترکیه رفت که با برتری ۶ […]

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با برتری مقابل ترکیه عنوان سوم رقابت های جام جهانی را به خود اختصاص داد.

در روز دوم و پایانی رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی که از روز گذشته در آبادان آغاز شده است تیم ملی کشورمان در دیدار رده بندی به مصاف ترکیه رفت که با برتری ۶ بر ۲ در این مسابقه به عنوان سوم دست یافت.

از حوادث این دیدار می توان به پیروزی یوسف قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم مقابل اصلان آتم، دارنده مدال های نقره و برنز جهان اشاره کرد.

مهدی فلاح در وزن ۸۵ کیلوگرم متهان باشار، دارنده مدال برنز بازی های اروپایی را شکست داد،

در وزن ۹۸ کیلوگرم نیز مهدی علیاری، قهرمان بازی های آسیایی با نتیجه ۷ بر یک از سد جنگ ایلدیم، دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۸۵ کیلوگرم گذشت.

نتایج انفرادی این مسابقه به شرح زیر است:

ایران ۶ – ترکیه ۲

۵۹ کیلوگرم: سامان عبدولی، برنده – حامد رستم (۹ بر صفر)
۶۶ کیلوگرم: مهدی زیدوند، برنده – آتاکان یوکسل (۴ بر صفر)
۷۱ کیلوگرم: محمد علی گرایی، برنده – ایلکر سونمز (۹ بر صفر)
۷۵ کیلوگرم: رسول گرمسیری – امره کوش، برنده (یک بر ۲)
۸۰ کیلوگرم: یوسف قادریان، برنده – اصلان آتم (۲ بر یک)
۸۵ کیلوگرم: مهدی فلاح، برنده – متهان باشار (۲ بر یک) (این دیدار با نظر مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل جابه جایی کشتی گیران به نفع حریف ترک پایان یافت.)
۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری، برنده – جنگ ایلدیم (۷ بر یک)
۱۳۰ کیلوگرم: بهنام مهدی زاده، برنده – علی نالی ارسلان (۲ بر یک)

* به گزارش فارس، در حالی که در فهرست و ترکیب تیم ایران نام حسین نوری به عنوان نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان ثبت شده بود بعد از اعلام نام این کشتی گیر برای مبارزه با حریف ترکیه ای، اعلام شد که وی در حین گرم کردن مصدوم شده است و نمی تواند روی تشک مسابقه حاضر شود به همین دلیل مسئولان فدراسیون کشتی نام مهدی فلاح را جایگزین نوری کردند.

با نظر مسئولان برگزاری مسابقات، نتیجه این دیدار در حالی ۲ بر یک به سود فلاح به پایان رسیده بود، مورد قبول قرار نگرفت و پیروزی به سود حریف ترک ثبت شد.

از ساعت ۱۸ نیز تیم های روسیه و آذربایجان در دیدار فینال برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

در دیدار برای کسب مقام پنجم تیم آلمان با نتیجه ۵ بر ۳ از سد اوکراین گذشت و در دیدار برای کسب مقام هفتم نیز قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۲ بلاروس را شکست داد.

رده بندی تیم های سوم تا هشتم به شرح زیر است:

۳- ایران ۴- ترکیه ۵- آلمان ۶- اوکراین ۷- قزاقستان ۸- بلاروس