افزایش ۵ درصدی مصرف برق در فریدونکنار نسبت به سال گذشته

فریدونکنار – خبرنگار حرف: مدیر امور توزیع برق فریدونکنار با اعلام افزایش ۵ درصدی میزان مصرف برق مشترکان فریدونکناری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: هرکدام از ما وظیفه‌داریم تا درزمینهٔ مصرف بهینه برق تلاش کنیم. یعقوب حیدری در خصوص مدیریت مصرف برق اظهار کرد: فریدونکنار درحال حاضر دارای ۳۶ هزار مشترک برق […]

فریدونکنار – خبرنگار حرف: مدیر امور توزیع برق فریدونکنار با اعلام افزایش ۵ درصدی میزان مصرف برق مشترکان فریدونکناری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: هرکدام از ما وظیفه‌داریم تا درزمینهٔ مصرف بهینه برق تلاش کنیم. یعقوب حیدری در خصوص مدیریت مصرف برق اظهار کرد: فریدونکنار درحال حاضر دارای ۳۶ هزار مشترک برق بوده که ۷۹ درصد از مشترکین در بخش مسکونی قرار دارند که تأمین برق و نگهداری شبکه برای این میزان مصرف‌کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ پیک مصرف در فریدونکنار به میزان ۵۹٫۶ درصد چیزی در حدود ۶۰ مگاوات بوده و امسال پیک مصرف برق به ۴۶٫۸۲ درصد رسیده و این درحالی است که ما هنوز به گرمای سال گذشته نرسیدیم و تاکنون نزدیک به ۷۸ درصد پیک سال گذشته رسیده‌ایم.

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار تصریح کرد: میزان مصرف کل برق شهرستان در سال گذشته ۱۳۴ میلیون و دو هزار و ۱۸۱ میلیون کیلووات ساعت بوده اما امسال تا اول مردادماه ۳۵ میلیون و ۲۷۷ کیلووات ساعت بوده که در مقایسه نقطه‌به‌نقطه ابتدای مرداد سال گذشته و ابتدای مرداد امسال پنج درصد افزایش مصرف برق را شاهد بودیم.

حیدری یادآور شد: پیک مصرف سال گذشته در مازندران ۱۹۸۰ مگاوات بوده و امسال چیزی که برای ما تعیین‌شده ۱۹۲۰ مگاوات است و برای فریدونکنار به‌اندازه ۵۱ مگاوات در نظر گرفته شد که اگر هیچ رشدی نداشته باشیم و هیچ مشترکی هم در استان اضافه نشده باشد باید ۶۰ مگاوات در استان ذخیره‌سازی انرژی داشته باشیم که این امر بدون همدلی و همراهی محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع و ادارات می‌توانند کمک‌های خوبی درزمینهٔ مدیریت مصرف داشته باشند، افزود: متأسفانه شهر فریدونکنار از داشتن صنایع محروم بوده و این درحالی است که باوجود یک صنعت می‌توان به نیمی از برق شهر کمک کرد.

این مسئول ادامه داد: ارائه روش‌ها و راهکارهایی برای مصرف بهینه برق تعریف ساده‌ای از مدیریت مصرف انرژی است و به‌هیچ‌عنوان قصد نداریم که بگوییم کم‌مصرف کنید بلکه هدفمان این است که درست و به‌موقع مصرف شود.

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار بابیان اینکه ساعت‌های اوج مصرف بسیار اهمیت دارد گفت: نیروگاه‌ها با تمام توان در حال کار، خطوط انتقال با تمام ظرفیت در حال انتقال برق و توزیع برق هم که خدمتگزار مردم و درحال فعالیت است؛ از مشترکین تقاضا داریم در ساعات پیک مصرف همکاری لازم را با این مجموعه داشته باشند.

حیدری با اشاره به اینکه راهکارهایی برای بحران برق ارائه‌شده است، یادآور شد: کاهش مصرف بخش‌های کشاورزی و صنعتی با ایجاد تفاهم‌نامه با کارخانه‌های شالی‌کوبی صورت گرفته و با توجه به اینکه فریدونکنار حدود ۷۰ کارخانه با قدرت‌های بالا دارد می‌تواند در مصرف بهینه برق بسیار تأثیرگذار باشد.

وی اظهار کرد: سیاست‌های تشویقی برای انتقال مصارف صنایعی به ساعت کم‌باری، اصلاح ساعات کار ادارات و واحدهای تجاری، توصیه استفاده از تجهیزات کم‌مصرف به‌ویژه بارهای سرمایشی ازجمله اقدامات دیگر برای مصرف بهینه برق بوده است.

مدیر امور توزیع برق فریدونکنار خاطرنشان کرد: نگه‌داشتن درجه کولرها بین ۲۴ تا ۲۶، استفاده از سیستم خودکار کولرها، نظافت کمپرسور و فیلترهای کولر قبل از استفاده از اقداماتی است که می‌تواند در کاهش مصرف برق مؤثر باشد.

حیدری تصریح کرد: با چند راهکار ساده و تعهد به آن در ادارات با خواست مدیران و اجرای کارکنان می‌توان گام بلندی در راستای مدیریت در تابستان برداشت چراکه اگر این امر صورت نگیرد در تأمین برق با مشکل مواجه می‌شویم، بنابراین هرکدام از ما وظیفه مهمی در این زمینه‌داریم.