استاندار مازندران؛ لزوم مطالبه دانشگاه‌ها در زمینه توسعه استان

استاندار مازندران، گفت: برای رفع برخی چالش‌های جدی استان و تسریع در گره گشایی از مشکلاتی که مردم را رنج می‌دهد و تعیین اولویت‌ها و ارایه راه حل های سازنده، به پژوهش های اصیل، علمی و جهت دهنده دانشگاهیان نیاز داریم. ‎ حشمت‌اله علی‌نژاد، سرپرست دانشگاه مازندران همراه با اعضا هیات رئیسه این دانشگاه با […]

استاندار مازندران، گفت: برای رفع برخی چالش‌های جدی استان و تسریع در گره گشایی از مشکلاتی که مردم را رنج می‌دهد و تعیین اولویت‌ها و ارایه راه حل های سازنده، به پژوهش های اصیل، علمی و جهت دهنده دانشگاهیان نیاز داریم. ‎

حشمت‌اله علی‌نژاد، سرپرست دانشگاه مازندران همراه با اعضا هیات رئیسه این دانشگاه با حضور در دفتر کار سید محمود حسینی پور، با مقام عالی دولت در استان دیدار و گفتگو کرد.

استاندار مازندران در این دیدار با تاکید بر لزوم مطالبه‌گری دانشگاه‌ها از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در زمینه توسعه و پیشرفت استان در بخش های مختلف، به ارائه راهکارهایی برای برقراری ارتباط مطلوب و تعامل بیش از پیش و کیفی میان مدیران اجرایی و مدیران علمی، پژوهشگران، فناوران و نخبگان دانشگاهی استان پرداخت و خواستار حضور جدی ‌ تر دا نشگاهیان در فرآیند توسعه مازندران شد.

نماینده عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که برای رفع برخی چالش های جدی استان و تسریع در گره گشایی از مشکلاتی که مردم را رنج می دهد، به پژوهش های اصیل، علمی و جهت دهنده نیاز داریم، افزود: بدون برنامه نمی توان اعتلای استان در بخش های راهبردی را رقم زد و تحقیقات عالمانه و دانشگاهی در تعیین اولویت ها و ارایه راه حل های سازنده بسیار موثر است.

جذب اعضای هیات علمی جدید جهت ارتقای کمی و کیفی آموزش عالی در دانشگاه های استان، استفاده از ظرفیت دانشگاه ‌ های کشور، حضور دانشمندان و اساتید شاخص و ممتاز در دانشگاه مازندران، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان علمی استان مازندران، تاکید بر طراحی و تدوین برنامه راهبردی- عملیاتی توسط دانشگاه برای ارتباط با صنعت، جامعه و مجموعه دستگاه‌های مسئول در استان، ارتباط مستمر دانشگاه و دانشگاهیان با استانداری و سایر نهادها و تا کید بر برگزاری مطلوب هفته پژوهش در استان، از دیگر محورهای سخنان استاندار مازندران در این دیدار بود.

در این نشست، بر استمرار برگزاری این نشست‌ها جهت حل مسایل و چالش‌های استان تاکید شد.

علی‌نژاد، سرپرست دانشگاه مازندران در آغاز این دیدار، گزارشی از وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه مازندران ارایه کرد و با اشاره به حضور حدود ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه مازندران که حدود ۱۰۰۰ نفر از این تعداد را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می‌دهند، از تلاش بیشتر دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی خبر داد.

سرپرست دانشگاه جامع استان در ادامه به ارایه گزارشی از وضعیت دانشگاه های استان پرداخت و گفت: دانشگاه های مازندران دارای حدود ۱۴۰ هزار نفر دانشجو و اعضای هیات علمی است.

وی با اشاره به جایگاه علمی استان در کشور، آمادگی دانشگاه های مازندران برای تعامل با دستگاه های اجرایی در فرآیند توسعه با انجام طرح‌های
پژوهشی و فناوری توسط دانشمندان و نخبگان دانشگاهی استان و همکاری با مقام عالی دولت در مازندران در این راستا را اعلام کرد.

دکتر علی‌نژاد در پایان سخنان خود به برگزاری مراسم هفته پژوهش در هفته سوم آذرماه اشاره کرد و از استانداری و سایر دستگاه ‌ های اجرایی مرتبط استان در این زمینه خواست تا همکاری لازم را با دبیرخانه برگزاری این مراسم در دانشگاه مازندران به ‎عمل آورند.