ارتقاء ایمنی موتورسواران با توزیع رایگان کلاه ایمنی در مازندران

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  استان مازندران از توزیع ۱۰۰۰  عدد کلاه ایمنی رایگان  در  34 روستای استان در سال گذشته باهدف ارتقاء ایمنی تردد و فرهنگ عبور و مرور راکبین موتورسوار خبرداد. عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبر افزود :  با توجه به سهم ۵/۱۴ درصدی تلفات موتورسواران در محورهای برون‌شهری مازندران و با […]

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  استان مازندران از توزیع ۱۰۰۰  عدد کلاه ایمنی رایگان  در  34 روستای استان در سال گذشته باهدف ارتقاء ایمنی تردد و فرهنگ عبور و مرور راکبین موتورسوار خبرداد.

عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبر افزود :  با توجه به سهم ۵/۱۴ درصدی تلفات موتورسواران در محورهای برون‌شهری مازندران و با توجه به اینکه عمده تلفات این گروه در حوزه سنی ۲۱ الی ۴۰ سال اتفاق می‌افتد، اقدامات فرهنگی و آموزشی در  محورهای پرحادثه از حیث تلفات موتورسوار صورت گرفت که از آن جمله می‌توان آموزش به خانواده‌ها در حوزه خـطرات رانندگی غیر ایمن با موتورسیکلت و نمایش آموزشی، سرگرمی و توزیع ادوات ایمنی موتور نظیر کلاه ایمنی و شبرنگ آشکارساز جهت نصب بر بدنه موتور اشاره نمود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در ادامه ، برنامه‌های انجام‌شده را، اجرای برنامه آموزشی و نمایشی، توزیع رایگان کلاه ایمنی موتورسیکلت ، شبرنگ آشکارساز در ۳۴ روستای محورهای پرحادثه از حیث تلفات موتورسوار در کلیه شهرستان‌های استان به‌ویژه شهرستان‌های بابل، میاندرود،ساری،بهشهر،گلوگاه، بابلسر، نوشهر، رامسر، تنکابن،محمودآباد ،فریدونکنار،جویبار، قائم‌شهر و سوادکوه  بیان نمودند. 

نجفی خاطرنشان ساخت : امید است با اجرای چنین برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ، گامی بلند در جهت ارتقاء راکبین موتورسوار ، عابرین پیاده و … سطح استان مازندران برداریم.