اجرای ۴۸۰ برنامه به‌مناسبت دهه فجر در امامزادگان مازندران۸

حرف آنلاین: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۴۸۰ برنامه به‌مناسبت دهه مبارک فجر در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه، نشست‌های بصیرتی، یادواره شهدای انقلاب، عطرافشانی ضریح امامزادگان، عطرافشانی قبور شهدا، محافل انس با قرآن کریم، آذین‌بندی امامزادگان، […]

حرف آنلاین: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۴۸۰ برنامه به‌مناسبت دهه مبارک فجر در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه، نشست‌های بصیرتی، یادواره شهدای انقلاب، عطرافشانی ضریح امامزادگان، عطرافشانی قبور شهدا، محافل انس با قرآن کریم، آذین‌بندی امامزادگان، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، اجرای گروه سرود، دیدار با خانواده معظم شهدا، اهدای بسته‌های معیشتی و… می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت‌وگویی با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهار کرد: دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب و دستاورد‌های والای آن برای اقشار مختلف مردم است.

وی با بیان اینکه دهه فجر، دهه نمایش کارآمدی ، توانمندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر معاندان و مستکبران و بدخواهان این نهضت دینی و مردمی است، افزود: عزت و افتخاری که امروز ایران اسلامی آن را به دست آورده مرهون تدابیر رهبری، خون شهدا و ایثارگری بزرگان انقلاب است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۴۸۰ برنامه به‌مناسبت دهه مبارک فجر در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه، نشست‌های بصیرتی، یادواره شهدای انقلاب، عطرافشانی ضریح امامزادگان، عطرافشانی قبور شهدا، محافل انس با قرآن کریم، آذین‌بندی امامزادگان، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، اجرای گروه سرود، دیدار با خانواده معظم شهدا، اهدای بسته‌های معیشتی و… می‌شود.

حیدری با بیان اینکه محطه آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران همزمان با دهه مبارک فجر آذین‌بندی می‌شوند، ادامه داد: اماکن مقدس مازندران به پویش «پرچم افتخار» پیوستند و در هر بقعه متبرکه شاخص چندین پرچم جمهوری اسلامی به اهتزاز درآمده است.

وی از برگزاری مراسم عطرافشانی قبور شهدا و ضریح آستان مقدس امامزادگان مازندران خبر داد و افزود: سلسله نشست‌های بصیرتی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در جوار بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته اماکن مقدسه ستاد دهه فجر استان مازندران تصریح کرد: در ایام دهه مبارک فجر نمایشگاه کتاب در آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری، امامزاده ابراهیم(ع) آمل و امامزاده بسمل(ع) رامسر برپا می‌شود.

حیدری با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در بقاع متبرکه مازندران، خاطرنشان کرد: مراسم یادواره شهدا مدفون در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری محفل انس با قرآن کریم در ایام الله دهه فجر، محافل انس با قرآن کریم در تمامی شهرهای استان و بقاع متبرکه شاخص مازندران با حضور قاریان بین‌المللی و قاریان ممتاز استانی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از احیای موقوفات بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی که امام خمینی (ره) بر آن تاکید داشته این بود که موقوفات باید به حالت وقفیت بازگشته و عمل به وقف شود و در همین راستا اوقاف و امور خیریه مازندران با تلاش بی‌وقفه توانسته بسیاری از موقوفات را از دست متصرفین آزاد و به حالت وقف بازگرداند.

حیدری یکی از برنامه‌های اوقاف مازندران در ایام دهه فجر را اهدای بسته‌های معیشتی بین افراد کم‌برخوردار جامعه اعلام کرد و گفت: در راستای اجرای امینانه نیت واقفان خیراندیش ادارات اجرایی در حال تهیه بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های کم‌برخوردار هستند تا پس تکمیل به دست این عزیزان برسد./روابط عمومی