6
مدیر عمره و عتبات دانشگاهیان مازندران اعلام کرد که دانشجویان و کارکنان دانشگاههای متقاضی زیارت عتبات عالیات دانشجویی تا ۱۸ آذر ماه جاری فرصت نام نویسی دارند.
به گزارش حرف، حسن عشیری افزود: عتبات عالیات دانشجویی شامل دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاهی می شود که متقاضیان با اولویت دانشجویان به این سفر معنوی اعزام می شوند.
وی از متقاضیان خواست تا پایان روز هیجدهم آذر ماه از طریق سامانه اینترنتی عمره و عتبات دانشگاهیان به آدرس www.labbayk.ir ثبت نام کنند.
مدیر عمره و عتبات دانشگاهیان مازندران گفت که انتخاب زائران به صورت قرعه کشی خواهد بود که حداکثر ۲ روز پس از پایان مهلت ثبت نام انجام می شود.
وی افزود: برای این دوره نیز همانند سابق ۷۶۰ نفر سهمیه عتبات عالیات دانشگاهی مازندران است که در قالب ۱۹ کاروان ۴۰ نفره اعزام می شوند.
عشیری با اعلام این که ۱۵ کاروان از این تعداد به صورت هوایی و پنج کاروان نیز به صورت زمینی به کشور عراق اعزام می شوند، هزینه سفر زمینی را ۲ میلیون تومان و برای سفر هوایی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد که بخش اعظم آن به صورت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.
مدیر عمره و عتبات دانشگاهیان مازندران زمان اعزام متقاضیان را اول بهمن امسال اعلام کرد و افزود که تا اردیبهشت سال ۹۸ تمامی ۱۹ کاروان اعزام خواهند شد.
وی با بیان اینکه سفر عتبات عالیات دانشگاهی هر ساله در ۲ نوبت تابستان و اواخر سال انجام می شود، گفت که تابستان امسال به علت همزمانی با حج تمتع و نوسانات ارزی از ۱۹ کاروان تنها ۲ کاروان دانشجویی آن هم به صورت زمینی اعزام شدند.
مازندران ۱۴۵ دانشگاه از جمله دولتی ، آزاد ، پیام نور و غیر انتفاعی دارد که حدود ۲۰۰ هزار دانشجوی بومی و غیر بومی در آن تحصیل می کنند. همچنین امسال در بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان، ۱۲ هزار نفر از زائرین دانشگاهی در قالب ۳۰۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام می شوند./ ایرنا