مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: امسال ۱۰ کیلومتر از محور هراز چهار خطه و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز سال آینده چهاربانده می‌شود. سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اجرای پروژه چهار خطه کردن محور هراز بیان کرد: تا پایان سال جاری ۱۰ کیلومتر از این محور افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که بیش از ۶ کیلومتر در مناطق بالادست و ۸.۳ کیلومتر در مناطق پایین‌دست را شامل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران بابیان اینکه ۲۰ کیلومتر مابقی را برای سال ۹۹ هدف گزاری کردیم که به پایان برسانیم؛ افزود: اعتبارات خوبی برای این پروژه اختصاص داده‌شده و بر اساس پیگیری صورت گرفته، این مهم تخصیص داده می‌شود. نظری با اشاره به اجرای پروژه آزادراه شرق به غرب مازندران مطرح کرد: طرح‌های مشاوره زیست‌محیطی دفاع و ارزیابی‌شده که بخشی از اراضی کشاورزی و آب‌بندان ها از مسیر خارج‌شده و منتظر تصویب این ارزیابی هستیم تا سرمایه‌گذار انتخاب شود. وی بابیان اینکه در کنار این آزادراه قطار و ریل نیز پیش‌بینی‌شده است، ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها مازندران از ترافیک رهایی می‌یابد. نظری فازهای جداگانه این آزادراه را از میاندرود به قائم‌شهر به فاصله ۴۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: آزادراه قائم‌شهر به آمل در مرحله ارزیابی قرار دارد و آزادراه آمل – چالوس نیز در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

 وی با اشاره به جاده گهرباران که محور فرعی است، گفت: محورهای فرعی باید از محل اعتبارات استانی توسعه و تعریض شود اما برحسب دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد بندر امیرآباد برای توسعه این جاده کمک کند و در هر طرف سه متر تعریض شود.

 نظری ادامه داد: از ابتدای چهارراه ورکال تا سه‌راه باغ‌وحش و به طول ۵ کیلومتر بعدازآن در سال جاری به اتمام رسید و سه‌راه ولیعصر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و انشا اله تا پایان سال جاری این مسیر را به اتمام برسانیم.

 وی گفت: پیمانکار پل نکا چوب نیز انتخاب‌شده است و به‌زودی عملیات تعریض شروع شود تا در این محورها شاهد کاهش تصادفات باشیم.