3
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از ابتدای تشکیل ستاد دیه در استان تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ نفر از طریق کمکهای ستاد دیه از زندان آزاد شدند.
به گزارش حرف، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با تقدیر از عملکرد خوب مردم استان در راستای آزادسازی زندانیان استان، ادامه داد: از ابتدای تشکیل ستاد دیه استان تاکنون بالغ بر چهار هزار و ۸۰۰ نفر زندانی از طریق کمک های ستاد دیه استان آزاد شدند.
وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر روند صعودی آمار زندانیان استان متوقف بوده است، افزود: در حال حاضر تعداد زندانیان استان در رقم کمتر از هشت هزار نفر ثابت مانده و موجودی زندانیان کنترل شده که تحقق این امر نتیجه تلاش و همت مجموعه مدیریت استان بوده است.
حجت الاسلام تقوی فرد با اشاره به نقش موثر مسائل فرهنگی در وضعیت جامعه، اظهار کرد: باید در رابطه با اخلاق فرهنگسازی کرد و فرهنگسازی هم نیازمند به زمان است؛ البته می شود با برنامه ریزی و پشتکار این زمان را کوتاه کرد.
به گزارش مهر، این مقام قضایی با بیان اینکه بحث های تربیتی باید از طریق آموزش و پرورش انجام شود، تصریح کرد: همه متخلفین از بد بودن کار خود مطلع هستند ولی تربیت و پرورش در سال های ابتدایی تحصیل آنها خوب شکل نگرفته است.حجت الاسلام تقوی فرد ادامه داد: متولی بحث تربیت آموزش و پرورش است ولی متاسفانه تا امروز هیچ یک از مدیران کل محترم آموزش و پرورش در هیچ یک از جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم در استان مازندران علیرغم اهمیت موضوع حضور نیافته اند که در این خصوص پیگیری ویژه انجام و نتیجه در جلسات بعدی شورا به حاضرین اعلام می شود.
حجت الاسلام تقوی فرد اظهار کرد: از امروز عملکرد مدیران استان در خصوص پیشگیری از وقوع جرم پایش شده و به آنها نمره داده می شود و قطعاً نام مدیران ناموفق استان به سازمان کشوری آنها ابلاغ خواهد شد؛ ضمن اینکه مدیران موفق نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به آمار بالای طلاق در مازندران اظهار کرد: مشاوره قبل از ازدواج در حدی که امروز انجام می شود کافی نیست و باید با جدیت بیشتری به آن عمل شود.معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران نیز در این جلسه با اشاره به جرائم مهم استان در بخش کیفری و حقوقی افزود: در مباحث حقوقی و دعاوی مهم این حوزه، کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی را در ۶ ماه نخست سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.
حجت الاسلام سید مرتضی موسوی ادامه داد: سرقت مستوجب تعزیر، توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، تهدید و ایراد صدمه بدنی غیرعمدی بر اثر تصادف رانندگی در صدر اتهامات پرونده های کیفری ورودی به دستگاه قضایی استان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ قرار دارند.