گروه اقتصادی: آمارهای موجود نشان می‌دهد که از گستره حدود هشت هزار هکتار باغ کیوی در کشور، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ کیوی در مازندران به‌ویژه غرب این استان واقع‌شده و این منطقه به لحاظ برخورداری از شرایط بسیار مناسب اقلیمی نظیر خاک مناسب و مطلوب، نورکافی خورشید، بیشترین میزان تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

برداشت کیوی که نام آن برگرفته از یک پرنده بومی مربوط به کشور نیوزیلند است از نیمه دوم ماه آبان آغاز می‌شود و تا دی‌ماه ادامه دارد و هم‌اکنون در کشورهایی چون ایتالیا، نیوزیلند، شیلی، فرانسه، ژاپن و ایالت متحده آمریکا در سطح گسترده‌ای کشت می‌شود. درخت کیوی برای نخستین بار در سال ۱۳۴۷ وارد ایران شد و کاشت آن در سال ۱۳۵۶ پس از آزمایش‌های پژوهشی بر روی این‌گونه در ایستگاه تحقیقات کشاورزی رامسر آغاز شد.

کیوی، مواد غذایی بالا و میزان کالری بسیار پایینی دارد و با داشتن آنتی‌اکسیدان فراوان خاصیت ضد سرطانی دارد. ویتامین ث موجود در کیوی ۲ برابر پرتقال، ۶ برابر لیموترش و میزان مواد مغذی آن هشت برابر سیب بوده و از غلظت خون می‌کاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته‌ها جلوگیری می‌کند. بر اساس آمار مراجع رسمی از سطح بیش از هشت هزار هکتار باغ‌های کیوی کشور، سالانه حدود ۲۲۲ هزار تن محصول برداشت می‌شود.

نگاهی به وضعیت صادرات کیوی

ایرنا در گزارشی نوشته مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی صادرات کیوی گفت: در سال ۹۷، ۹۰ هزار تن کیوی به ارزش ۹۰ میلیون دلار از مازندران صادرشده است. سلیمان حاتم نژاد افزود: صادرات کیوی با توجه به افزایش قیمت ارز و باصرفه بودن به لحاظ اقتصادی مورد استقبال زیاد بازرگانان قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: باغداران مازندران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کیوی در کشور در سال گذشته، ۱۸۰ هزار تن کیوی از باغ‌هایشان برداشت کردند. مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: با توجه به کیفیت محصول کیوی مازندران برای صادرات و رغبت صادرکنندگان، امسال حدود ۵۰ درصد محصول کیوی تولیدی مازندران صادر شد.

وی گفت: این در حالی است که سال گذشته در این مدت ۳۰ میلیون دلار کیوی از مازندران صادرشده بود که ۱۰ درصد از ارزش صادرات غیرنفتی استان بود. حاتم نژاد ادامه داد: بیشترین میزان صادرات کیوی در این مدت به ترتیب به کشورهای عراق، افغانستان و جمهوری‌های آسیای مرکزی بوده است.وی خاطرنشان کرد: به‌طور میانگین از هر هکتار باغ کیوی در مازندران حدود ۱۵ تا ۲۰ تن محصول برداشت می‌شود و ایران به لحاظ تولید کیوی درجهان رتبه چهارم را دارا است.

لغو ممنوعیت سه‌ماهه

گفتنی است، طی سال ۱۳۹۷، محصول کیوی به ارزش ۹۶ میلیون دلار به بازارهای هدف صادرشده است و مهم‌ترین بازارهای صادراتی این محصول در حال حاضر به ترتیب روسیه، عراق، هندوستان، امارات متحده عربی و افغانستان است.

سازمان توسعه تجارت ایران در خبری به نقل از محمود بازاری مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفته: صادرات محصول کیوی از سه‌شنبه ۱۶ مهرماه ۹۸، مجدداً امکان‌پذیر خواهد بود.

وی گفت: با عنایت به تصمیمات جلسه مورخ ۲۲/۶/۱۳۹۷ میز ملی صادرات مرکبات و کیوی در استان مازندران با حضور ریاست کل وقت سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط، تشکل‌ها و اتحادیه‌های صادراتی و جمعی از صادرکنندگان کیوی، باهدف جلوگیری از عرضه محصول غیراستاندارد به لحاظ کیفی به‌ویژه دستیابی به حد مطلوب قند کیوی (حداقل بریکس ۶.۲) در بازارهای هدف، صادرات ارقام مختلف کیوی از تاریخ ۱۵ تیرماه لغایت ۱۵ مهرماه هرسال طی ابلاغیه شماره ۳۰۴۷۵/۱۰۰/۹۷ مورخ ۲۶/۶/۹۷ از تمامی گمرکات خروجی کشور ممنوع اعلام‌شده بود.

وی افزود: این تصمیم به‌واسطه رعایت شاخص‌های کیفی محصول کیوی و صیانت از برند این محصول ایرانی ازلحاظ کیفیت در بازارهای هدف اتخاذشده است.

بازاری تأکید کرد: البته با توجه به ظرفیت تقاضای بازارهای پیرامونی کشورمان، امکان صادرات بیش از ارقام فعلی وجود دارد که نیازمند برنامه‌ریزی هدفمند صادرکنندگان برای حضور پایدار در بازارها در قالب قراردادهای بلندمدت و ارسال مستمر محصول است.مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصول کیوی از فردا سه‌شنبه ۱۶ مهرماه ۹۸، مجدد امکان‌پذیر خواهد بود.