2431014

ساری – خبرنگار حرف: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از بازنگری طرح هادی ۱۵۰ روستا در سالجاری خبر داد و گفت: اعتبار طرح های هادی ۱۰ ساله است و در بازنگری آنها مسائل مربوط به گردشگری و پسماند روستایی نیز لحاظ خواهد شد.

محمد خانی نوذری در نشست خبری به مناسبت هفته حساب ۱۰۰ امام(ره)، ضمن تشریح اهداف و برنامه های بنیاد مسکن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و شهرهای کمتر از ۲۵ هزارنفر جمعیت ، اظهار داشت: براساس آخرین سرشماره در سال ۱۳۹۵، مازندران دارای ۳۲۰۰ روستا می باشد که ۲۷۷۴ روستا دارای ۲۰ خانوار هستند.

وی به اجرای فاز یک طرح هادی در ۷۵۰ روستا اشاره کرد و افزود: ۶۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب سال ۱۳۹۶ بود که تا کنون حدود ۳۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته که بنا داریم که در سال جاری ۵۵۷ طرح هادی نیمه تمام را با مشارکت دهیاری ها و مردم با سرعت بیشتری به پایان برسانیم.

خانی نوذری توسعه گردشگری را یکی از عوامل مهم در رونق اقتصاد روستاها دانست و گفت: درآخرین سرشماری ۱۰۰ روستا به روستاهای بالای ۲۰ خانوار افزوده شده که این امر نشان دهنده مهاجرت معکوس و افزایش امکانات در روستاها است. به گفته وی،بنیاد مسکن در راستای توسعه متوازن گردشگری و جلوگیری از آسیب محیط زیست و کشاورزی، در حال مطالعه نقاطی از استان است تا فضا را برای ساخت های وسازهای حوزه گردشگری مهیا کند.

صدور ۲۷۳ هزار سند روستایی از سال ۱۳۸۹ تا پایان سال ۱۳۹۶ ، معرفی ۱۰ هزار متقاضی مسکن روستایی به بانک های عامل در سال گذشته، افزایش وام مسکن روستایی از ۱۸ میلیون به ۲۵ میلیون تومان و دریافت ۵۰ میلیارد تومان قیر از سوی دولت و آسفالت ۲۰۲ کیلومتر در سال گذشته، گزارش آماری بود که مدیرکل بنیاد مسکن استان در نشست خبری ارائه کرد. مطرح نشدن سئوالات خبرنگاران در این جلسه از نکات جالب این نشست خبری بود که خانی نوذری طولانی شدن جلسه را دلیل این موضوع بیان کرد و شنیدن سئوالات خبرنگاران را به نشست خبری شش ماه آینده وعده داد.