فرمانده دریابانی مازندران از کشف و ضبط بیش از سه هزار و ۶۰۰ رشته دام غضروفی در سطح حوزه استحفاظی توسط دریابانان استان خبر داد.

سرهنگ ستاد سیدتقی حسینی گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور، که به تَبع آن استان مازندران متأثر از این بیماری بوده، بر این اساس استان مازندران تا اطلاع ثانوی، پذیرای گردشگران دریایی نخواهد بود.

سرهنگ حسینی افزود متأسفانه در روزهای اخیر تعدادی از هموطنان عزیزمان را در این استان از دست داده و آحاد مردم و مدافعان سلامت درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند و همانند سایر مناطق کشور این استان در شرایط قرنطینه به سر می‌برد؛ لذا در تعطیلات نوروزی سال ۹۹ موضوع ساماندهی انواع شناورها منتفی است.

حسینی ضمن تقدیر از تلاش‌های بی وقفه همکاران و نیروهای امدادی و حافظان سلامت اظهارکرد: دریابانان استان مازندران در مبارزه و مقابله با این ویروس، در هر میدانی که نیاز باشد؛ با سرعت و قاطعیت، حضور داشته و تا آخرین لحظه در کنار هموطنان به خصوص مرزنشینان حضور دارند.

وی افزود: امروز مرزبانی ناجا برای مقابله با این ویروس منحوس تمام توان خود را جهت حفظ سلامت مردم عزیز کشورمان به کار گرفته و همانند ایجاد امنیت در مرزها، تأمین سلامت مردم را وظیفه و تکلیف خود می‌داند و با فعالیت‌های جهادی، گروه‌های جهادی مرزبانی، در حفظ سلامت جامعه تلاش خواهد کرد.

حسینی در تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اقدام جهت مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: بلافاصله پس از شیوع این ویروس برای پیشگیری و مقابله با آن، قرارگاه زیستی استان فعال و با اتخاذ تصمیمات سلسله مراتب فرماندهی، با تمام توان امکانات سخت افزاری و لجستیکی وارد میدان عمل شده است.

فرمانده دریابانی استان مازندران، یادآورشد: برنامه ریزی مشترکی با شبکه بهداشت و درمان استان برای اجرایی کردن طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است و این یگان با برپایی و ایجاد ایستگاه‌های تریاژ برای سنجش تب عموم مردم و همچنین ضد عفونی معابر عمومی در سطح شهر و اماکن دولتی و نظامی به صورت روزانه توانسته قدم مثبتی در این راستا بردارد.

وی ادامه داد جهادگران امنیت دریابانی استان مراکز درمانی و بیمارستان‌های فوق تخصصی و تخصصی “قلب”استان، بیمارستان امام ساری و امیر مازندرانی را ضدعفونی و گند زدایی کردند؛ همچنین تعداد زیادی از کلانتری‌های حوزه استحفاظی، مبادی ورودی و خروجی استان از جمله ساختمان‌های پلیس راهور، تعدادی از پمپ بنزین‌ها، نهادهای خصوصی و بهزیستی از جمله مرکز عطر گل یاس که محل نگهداری کودکان و ایتام بی سرپرست است و بسیاری از مراکز و معابر عمومی و منزل خانواده معظم شهدا و … گند زدایی و ضد عفونی شد.

سرهنگ حسینی گفت: تلاش‌های شبانه روزی در برقراری هر چه بیشتر نظم و مبارزه با هرگونه نا امنی و برخورد با صیادان غیر مجاز در دستور کار دریابانان است.

سرهنگ حسینی، گفت: دریابانان مازندران، با اجرای گشت‌های دریایی از ابتدا سال فصل صید و صیادی، موفق به کشف و ضبط بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ رشته دام غضروفی در آب‌های دریای مازندران در سطح حوزه استحفاظی شدند.

حسینی، با اشاره به اینکه فعالیت صیادان غیرمجاز موجب ضربه به منابع آبزی کشورمان و انقراض گونه‌های مختلف ماهیان دریایی می‌شود، افزود: دریابانان مازندران در این رابطه از ابتدای سال بیش از ۵ هزار عدد کرف و ۲۵ هزار متر طناب صیادی غیرمجاز و ۲۸۰ شاخه لنگر کشف و ضبط کردند.