photo_2019-03-09_14-23-28

استاندار مازندران با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مازندران با حضور در کتابخانه عمومی آزادگان ساری در طرح کتابخانه گردی مشارکت کرد.احمد حسین زادگان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه عمومی، کتابخانه را منبع غنی علم و دانش نامید و اظهار داشت: چکیده دانش بشری در کتاب جمع می شود و کتابخانه بهترین مکان برای تحقیق و ارتقاء سطح دانش و توسعه فرهنگ است.حسین زادگان با بیان اینکه باید خودمان را مجاب کنیم که بطور روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم، اظهار داشت: اگر به درستی قدر کتابخانه دانسته شود، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.استاندار مازندران در پایان تاکید کرد: کتابداران به کار کردن در فضای کتابخانه که سرشار از علم و فرهنگ است افتخار کنند و این یک موهبت الهی برای آنها است که چنین موقعیتی نصیب آنها شد.

*معرفی ۴ کتابخانه منتخب کتابخانه‌گردی در استان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کتابخانه آزادگان در ساری، کتابخانه شهید عظیمی در گلوگاه، کتابخانه اهل بیت در رویان نور و کتابخانه امام جعفر صادق (ع) جزء ۴ کتابخانه منتخب کتابخانه‌گردی در استان هستند.آرزو ولیپور در مراسم کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی آزادگان ساری اظهار کرد: ۱۸ اسفند مصادف با تاسیس نهادهای عمومی کشور است و امسال پانزدهمین سال تاسیس نهادهای کتابخانه‌ها است که از سال گذشته این روز به نام کتابخانه‌گردی نامگذاری شده است.وی افزود: از همه گروه‎‌های مختلف مردم دانش‌آموزان، بزرگسالان و کودکان دعوت شده که به کتابخانه بیایند و در کتابخانه‌گردی شرکت کنند.مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران عنوان کرد:کتابخانه آزادگان در ساری، کتابخانه شهید عظیمی در گلوگاه، کتابخانه اهل بیت در رویان نور و کتابخانه امام جعفر صادق (ع)  جزء ۴ کتابخانه منتخب کتابخانه‌گردی در استان هستند.

ولیپور اظهار کرد: در روز کتابخانه‌گردی اقشار مختلف مردم با بخش‌های مختلف کتابخانه، حوزه کارکردی کتابداران، قوانین موجود در کتابخانه‌ها و تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه و با کتاب‌های موضوعی بیشتر  آشنا می‌شوند.

این مسؤول هدف از کتابخانه‌گردی را پیوند مردم با کتاب و کتابخانه‌ها عنوان کرد و گفت: ذائقه کتابخوانی مردم را با اجرای برنامه‌های شاد در درون کتابخانه‌ها در قسمت کودکان اجرا می‌شود را شیرین‌تر می‌کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خاطرنشان کرد: در سال گذشته کتابخانه‌گردی در کتابخانه ابن شهرآشوب ساری برگزار شد و استقبال مردم فوق‌العاده خوب بود و امسال نیز استقبال تا این لحظه خیلی خوب بوده است.

این مسؤول تصریح کرد: برنامه کتابخانه‌گردی تا ساعت چهار بعد از ظهر دایر است و اقشار مختلف مردم می‌توانند علاوه بر آشنایی با کتابخانه به عضویت رایگان این کتابخانه درآیند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی ساری نیز با اشاره به اینکه مردم با حضور در برنامه کتابخانه‌گردی با برنامه واقعی کتابخانه‌ها آشنا می‌شوند، اظهار کرد: مردم از کارکرد واقعی کتابخانه‌ها اطلاعات دقیقی ندارند و با حضور در کتابخانه‌ها با کارکردهای اجتماعی و فرهنگی کتابخانه آشنا می‌شوند.

ابوذر علیزاده  با بیان اینکه در سال گذشته در کتابخانه‌گردی جهش عضویت در کتابخانه را داشتیم، افزود: در سال گذشته استقبال مردم و مسؤولان از کتابخانه خیلی خوب بود و خانوادگی عضو کتابخانه شدند.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان و اقشار مردم با عضویت و  با حضور در کتابخانه‌ و کتابخانه‌گردی با یک طرح و برنامه‌ بیشتر آشنا می‌شوند، تاثیرش بیشتر است.علیزاده گفت: بخش آرشیو نشریات  از قبل انقلاب دهه ۳۰ و ۴۰گردآوری مجلد و نمادین شده است نیاز به تکمیل فضا دارد تا در اختیار پژوهشگران و محققین قرار بگیرد و در این امر نیاز به کمک خیرین داریم.