تصادف

اداره کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: آمارها نشان می دهد در چهار ماهه سالجاری ، تعداد ۴۶ نفر (۳۱مرد و مابقی زن ) از عابرین پیاده در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشت .

به گزارش حرف آنلاین، مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه سالجاری  ۱۸۳ میباشد که ۲۵درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در این چهار ماهه عابرین پیاده هستند .

بر اساس گزارش ارسالی از مراکز پزشکی قانونی  استان، اردیبهشت ماه  با ۱۸ بیشترین و فروردین با ۱۳، خرداد با ۱۰ و تیر ماه با ۵ فوتی به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌های بابل با ۹ ، آمل و قائمشهر هر کدام با ۶ مورد به ترتیب بیشترین  فوتی در آن به ثبت رسید .

براساس آمار ارجاعی بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را ۸۱ درصد خودروی سواری هستند که از این تعداد  پراید با ۱۳ مورد و  ۲۰۶ با ۵ ، سمند و پارس هر کدام با ۳ ، ۴۰۵ با ۲ و تندر با یک و سایر سواری با ۱۰ مورد ه ترتیب بیشترین رکورد را به ثبت رساندند.

تعداد ۲۵ نفر در محور برون شهری و راه روستایی و  ۲۱ نفر هم محور درون شهری جان خود را از دست دادند. همچنین ۲۴ نفر از عابرین در بیمارستان و ۲۲ نفر هم در محل حادثه فوت کردند.