مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در سه  ماهه امسال ۱۳۰ نفر (۱۱۰ مرد و مابقی زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش داشت.

دکتر علی عباسی تصریح کرد: از کل تلفات تصادفات محور درون شهری  40و  جاده های برون شهری  82 و راه روستایی ۸ مورد  گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با ۲۵ ، آمل با ۲۳ و بابل با ۱۲ مورد  بیشترین و شهرستان های رامسر، گلوگاه و سواد کوه هر کدام با یک مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۳۸ نفر راننده،۳۱ نفر موتور سوار، عابرین پیاده ۳۰، سر نشین ۲۷، دوچرخه سوار هم ۴ فوتی به ثبت  رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در سه ماه امسال، ۲ هزار و ۷۱۳ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشت.

 این مقام اجرایی استان یادآور شد: دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.