در سه ماهه سالجاری ۳۱ نفر( همگی مرد ) موتور سوارها در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشت.
به تفکیک شهر حادثه
: ساری با ۱۰ ، آمل با ۵ و بهشهر با ۳ نفر بیشترین و شهرستان های بابل، بابلسر ، چالوس ، جویبار ، محمود آباد، رامسر و میاندرود هر کدام با یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.
خرداد ماه بیشترین فوتی
بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز استان ، بیشترین فوتی در خرداد ماه با ۱۵ ، فروردین با ۹ و اردیبهشت با ۷ مورد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند .
به تفکیک سن متوفیان
بر اساس آمار بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۹ فوتی و کمترین گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال با ۲ فوتی به ثبت رسید.
گفتنی است : ۱۳۰ نفر در سه ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که ۲۴ درصد آن مربوط به موتور سوار ها هستند.همچنین ۲۷ نفر از کشته شدگان راننده موتور و ما بقی سرنشین موتور هستند.
شایان ذکر است : شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سه ماهه ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.