حرف آنلاین: تازه ترین آمار ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران نشان می دهد که اقامت شبانه گردشگران نوروزی در این استان از ۲۷ اسفند تا پایان روز ششم فروردین ۲ درصد نسبت به مدت مشابه تعطیلات نوروزی سال پیش کاهش یافته است.
این در حالی است که گزارش همین ستاد در دوره زمانی ۲۷ اسفند سال پیش تا پایان روز سوم فروردین امسال از افزایش حدود ۱۳ درصدی ورود و اقامت شبانه گردشگران نوروزی حکایت داشت.
مازندران از ۲۶ اسفند با سیل و سیلاب کم سابقه طی چهار دهه گذشته مواجه شد و بحران ناشی از آن هم تا چهارم فروردین به صورت جدی ادامه داشت و از پنجم فروردین تا حدودی فروکش کرد و هم اکنون در حال بازگشت به شرایط عادی است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران عصر امروز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران در محل این ستاد با اعلام کاهش اقامت شبانه گردشگران در استان ، گفت : در مجموع تا پایان روز ششم فروردین امسال هفت میلیون و ۳۶۶ هزار نفر شب اقامت گردشگران نوروزی در مازندران ثبت شد که ۲ درصد کمتر از مدت مشابه نوروز سال پیش است.
** افزایش ۱۷ درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری
سیف الله فرزانه در عین حال از افزایش ۱۷ درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال پیش خبر داد و گفت : در این مدت پنج میلیون و ۳۲۹ هزار نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری اعم از طبیعی و غیرطبیعی مازندران بازدید کردند.
وی با اعلام این که ۸۴ هزار ۶۱۵ نفر هم از موزه های استان بازدید کردند ، افزود : ۳۸۷ نفر از بازدید کنندگان موزه های مازندران گردشگران خارجی بودند.
فرزانه آمار بازدید از اماکن مذهبی و متبرکه مازندران را هم در این مدت ۳۷۷ هزار و ۹۱۰ نفر اعلام کرد.
وی از روستاهای مازندران به عنوان یکی از مهم ترین مقصد گردشگران نوروزی یاد کرد و گفت : از ۲۷ اسفند سال قبل تا روز گذشته علاوه بر اقامت یک میلیون و ۳۶۵ هزار نفر شب گردشگر نوروزی در روستاهای استان ، ۸۱۳ هزار و ۳۹۵ گردشگر هم از این مناطق بازدید کردند./ ایرنا