سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به پیشواز دیدار ایران و سوریه در مرحله انتخابی جام جهانی رفت.

در آستانه آخرین دیدارهای مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به دیدار ایران و سوریه در گروه A این رقابت‌های پرداخت و نوشت: سوریه برای پایان دادن به کار خود در مرحله انتخاباتی جام جهانی و برای صعود قطعی خود، نیاز به پیروزی مقابل صدرنشین گروه A، یعنی ایران دارد که سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی میزبان عقاب‌های قاسیون است.

سوریه با کره جنوبی که در رتبه دوم جدول است، دو امتیاز فاصله دارد و هم امتیاز با ازبکستانی شده که در رتبه چهارم جدول رده بندی است. ازبکستان در تاشکند میزبان کره است و هرکدام از تیم‌های ازبکستان یا سوریه به رتبه دوم برسند، اولین صعود تاریخی خود به جام جهانی فوتبال را تجربه خواهند کرد.

سوری‌ها می‌دانند سختی‌های زیادی برای این بازی خواهند داشت، چرا که حریف آنها تاکنون گلی نخورده و ایران به همین دلیل برای حفظ رکورد خود انگیزه دارد، با وجود اینکه صعودش به جام جهانی پس از پیروزی مقابل ازبکستان در ماه ژوئن (خردادماه) قطعی شده است.

تیم ایران در بازی روز پنجشنبه مقابل کره جنوبی هم به یک تساوی رسید و رکورد خود را حفظ کرد. اکنون فقط یک بازی تا پایان این رقابت‌ها و حفظ رکورد در انتخابی جام جهانی برای ایران باقی مانده است، اگرچه به دلیل محرومیت سعید عزت‌اللهی، ایران این هافبک خود را برای بازی روز سه‌شنبه ندارد.

سوریه با پیروزی ۳ بر یک مقابل قطر، جایگاه ازبکستان را در رتبه سوم جدول در اختیار گرفت. سوریه با عمر خریبین و عمر السومه خط حمله خطرناکی دارد، اما با همین خط حمله به نظر کار ایمن حکیم، سرمربی سوریه برای گلزنی به ایران با دفاع مستحکمی که دارد، بسیار سخت است.