2
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نظرات جدید این وزارتخانه درباره بودجه دفاعی را اعلام کرد و خواستار اصلاح لایحه بودجه ۹۸ توسط مجلس شد.
به گزارش حرف، سردار رضا طلایی نیک، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه علنی امروز قوه مقننه و در جمع خبرنگاران، گفت: نمایندگان مجلس درباره پیش نویس لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان که در دولت مطرح است پیگیری‌ها و پیشنهادات جدیدی داشتند.
وی ادامه داد: برای بازنگری پیش‌نویس این لایحه و بررسی پیشنهادات جدید، با نیروهای مسلح هماهنگی‌های به عمل آمد و وزارت دفاع تقاضای استرداد پیشنویس لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان را به دولت و ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه استرداد لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای مسلح انجام شد تا با بررسی دقیق تر در جهت حمایت از حقوق مطعلقه به ایثارگران و رفع برخی از ابهامات انجام شود، تصریح کرد: در لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان هیچگونه قطع و یا کاهش حقوق وظیفه جانبازان مطرح نیست و تنها تعیین تکلیف دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای ارائه خدمات و پرداخت حقوق وظیفه مطرح بوده است.
طلایی نیک ادامه داد: برای تامین نظر ایثارگران و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بررسی پیشنهادات مطرح شده لایحه ساماندهی حقوق وظیفه جانبازان از دولت مسترد شد.
وی درباره تغییرات بودجه دفاعی کشور، گفت: با رایزنی‌هایی که در جریان است خوشبختانه نمایندگان مردم مجلس اراده جدی برای رفع اشکال و ابهام بودجه دفاعی دارند، در لایحه بودجه سال آینده ۲۳ هزار میلیارد تومان از اعتبارات دفاعی به درآمد مازاد مربوط شده است که این نسبت از اعتبارات دفاعی برای تامین از درآمد مازاد بودجه ۹۸ دغدغه جدی ایجاد کرده است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با اشاره به اینکه باید اختصاص بخشی از منابع بودجه حوزه‌های دفاعی و غیر‌دفاعی به نسبت منطقی به منابع مازاد بودجه سال آینده وابسته شود نه اینکه بخش قابل توجهی از اعتبارات دفاعی به بودجه مازاد وابسته باشد، اضافه کرد: با توجه به زمینه‌های موجود در مجلس نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ و امنیت ملی و سیاست‌خارجی اراده جدی بر رفع دغدغه فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح برای شفاف‌سازی و رفع اشکال لایحه بودجه در ارتباط با پایدار کردن اعتبارات اصلی و تقویت بنیه دفاعی را دارند.
وی تصریح کرد: اگر لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس شورای اسلامی با ایجاد اطمینان در ارتباط با تامین از درآمد مازاد کشور به ردیف‌های اصلی اصلاح شود در واقع به افزایش مناسبی متناسب با نیاز بنیه دفاعی کشور در بودجه سال آینده دست پیدا می‌کنیم که این زمینه در مجلس وجود دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: امیدواریم با هماهنگی و همکاری دولت، مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح اشکال جدی که در لایحه بودجه ۹۸ در زمینه بنیه دفاعی وجود دارد با اولویت برطرف شود./ تسنیم