حرف آنلاین: نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت با اشاره به اینکه تحقق منطقه آزاد مانند تیغی دو لبه وحشتناکی است، گفت: منطقه آزاد دوای درد منطقه نیست. نخستین نشست رسانه‌ای “محمدعلی محسنی بندپی” نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، عصر شنبه ۱۷خرداد ۱۳۹۹ در سالن اجتماعات گمرک نوشهر برگزار شد.
طی این نشست خبری، محسنی پس از اظهاراتی پیرامون آغاز به‌کار مجلس یازدهم و شرح برخی نقطه‌نظرات خود برای این دوره از فعالیت خانه‌ملت، از خبرنگاران خواست تا پرسش‌های خویش را مطرح نمایند.
محمدعلی محسنی بندپی پس از طرح پرسش‌ها، ضمن یادآوری جاری‌بودن شرایط سخت اقتصادی و معیشتی در جامعه، توجه به معضل بیکاری، تقویت بنیه معیشتی آحاد مردم و تزریق اطمینان و آرامش به مردم را از جمله محورهای کلی برنامه‌های این دوره از فعالیت خانه‌ملت برشمرد.
وی ضمن یادآوری نقش خطیر اهالی خبر و رسانه نسبت به اقدام جهت پایداری تغییرات مثبت در جامعه گفت: تغییر مبتنی بر دانش، کلید حل مشکلات جامعه امروز ماست و رسانه‌ها عامل مهمی در پایداری این تغییر هستند.
محسنی با بیان این نکته که به شرایط سخت عادت دارم، تصریح کرد: دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، از جنبه‌هایی آخرین فرصت مردم به مجلس و دولت است و این مساله زنگ خطری برای همه مسئولین می‌باشد.
نماینده یازدهمین دوره خانه‌ملت از حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت، در خصوص احتمال تغییر در کرسی‌های مدیریتی منطقه، اظهار داشت: اقدام در تصمیم‌گیری پیرامون مدیران بی‌کیفیت؛ پس از ارزیابی‌های کامل نسبت به عملکردشان، صورت خواهد پذیرفت. در عزل و نصب‌ها؛ وظیفه نماینده نظارت بر عملکرد دوائر اجرایی خواهد بود و ارائه‌ی مشاوره پیرامون این موضوع نیز بر مبنای شایسته‌سالاری است. محسنی خاطرنشان کرد: احدی از وابستگانم برای انتصابات خیز بر نداشته‌اند.
وی در خصوص طرح شفافیت آرا و تصمیم پیرامون انتخاب رئیس مجلس گفت: از جمله‌ی نخستین افرادی بوده‌ام که به طرح شفافیت آرای نمایندگان رای مثبت داده‌ام. در خصوص انتخاب رئیس مجلس یازدهم نیز، رای من بر “قالیباف” بوده است. چرا که وی به نسبت رقبایش، بیشتر برنامه‌محور به نظر رسید.
وی بر اعلام اموال مسئولین و نمایندگان در سامانه مربوطه تاکید کرد.
محسنی در خصوص انتخاب کمیسیون پیشنهادی خود در مجلس جاری گفت: از میان سه کمیسیونی که حق انتخاب و درخواست داشته‌ام، تنها به کمیسیون بهداشت و درمان تمایل نشان داده‌ام، چرا که در آن کمیسیون تخصص دارم و می‌توانم عملکرد و نتیجه قابل قبولی را محقق نمایم.
وی در خصوص مبارزه با فساد گفت: برخورد با مفسدین اقتصادی بخشی از برنامه مبارزه با فساد است. برای جلوگیری از فساد جدید، باید سیستم‌ها را اصلاح کرد. باید در عملکرد دستگاه‌های نظارتی بازنگری صورت گیرد.
وی در بخش دیگر از نخستین نشست رسانه‌‌ای خود در مجلس یازدهم پیرامون اخبار مرتبط با تحقق منطقه آزاد نوشهر یادآور شد: تحقق منطقه آزاد مانند تیغی دو لبه وحشتناکی است. پیش نیاز منطقه آزاد، فراهم آوردن زیرساخت‌های مرتبط با آن است. آیا ما در بخش زیرساخت گردشگری آمادگی لازم را داریم؟! آیا در حوزه گردشگری، از هتل‌ها و اقامتگاه‌های مناسب برخورداریم؟! ما وقتی در بخش سلامت خود، هنوز جهت درمان بیمارانمان در مناطق دیگر سرگردانیم، چگونه می‌توانیم پذیرای تحقق منطقه آزاد سلامت باشیم؟! چه کسی بیمارش را برای درمان در اختیار ما قرار می‌دهد؛ زمانی که مراکز درمانی ما فاقد استانداردهای لازم پزشکی و بهداشتی و درمانی است؟! ما اگر نخواهیم چنین منطقه آزادی (بدون بهره‌مندی از زیرساخت‌های لازم) محقق گردد؛ چه کسی را باید ببینیم؟!
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در یازدهمین دوره خانه‌ملت، در بخش پایانی پاسخ به پرسش‌های مطروحه، ضمن انتقاد از برخی سیاست‌ها پیرامون سرمایه‌گذاری‌هایی که در منطقه شده است، خاطرنشان کرد: نظارت در بخش سرمایه‌گذاری‌ها بسیار ضعیف بوده و متاسفانه هرگز انتظارات بجا در خصوص سهم اشتغال افراد، برای مردم منطقه محقق نگردید و عموماً افرادی غیربومی از فرصت اشتغال فراهم آمده بهره برده‌اند. اگر قرار است جوانانمان از توسعه منطقه خود سهمی نداشته باشند؛ هرگز روی سعادت را نخواهیم دید!
محسنی در خاتمه اظهاراتش پیرامون مقوله تخصیص اعتبارات بخش مبارزه با اپیدمی کروناویروس گفت: در ابتدای انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا، یک ششم از کلِ مبتلایان، مربوط به مازندران بوده است! در ۲۱ فروردین ۹۹ بایستی حداقل یک ششم از اعتبارات مربوط به مبارزه به گسترش شیوع کرونا، به استان مازندران تخصیص می‌یافت. اما از این خبرها نبود…!!
وی در پایان گفت: تعالی هر جامعه‌ای با وجود رسانه‌هایش محقق خواهد شد.
محسنی تاکید کرد: هر کاری که لازم باشد در تقویت رسانه‌ها انجام بپذیرد، هرگز کوتاهی نخواهم کرد. نخستین نشست رسانه‌ای مجلس یازدهم در حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت، با قول نماینده منطقه مبنی بر پاسخگویی‌ای جامع‌تر در نشست بعدی، خاتمه یافت.