حرف آنلاین: فرماندار محمودآباد گفت:  شنا در شب مهمترین معضل در ساماندهی طرح های دریا در سواحل مازندران است.

یحیی یوسف پور در ستاد ساماندهی طرح های دریای محمودآباد مهمترین معضل شهرهای ساحلی مازندران در اجرای طرح های دریا را شنای نابه هنگام در شب عنوان کرد. وی با اشاره به موج سوم حضور مسافران در تعطیلات ایام عید فطر از آماده باش تمامی دستگاه های عضو ستاد ساماندهی طرح دریا در محمودآباد خبر داد و گفت: به منظور ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به مسافران و کاهش آمار غریق و گسترش نطارت بر اجرای هر چه بهتر روند اجرای طرح های دریا تمامی مرخصی های مدیران در ایام پیش رو لغو خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تمامی فرمانداران و دستگاه های امنیتی در جلسات شورای تامین به دنبال حفظ امنیت جانی و عمومی شهروندان و مسافران هستند و مساله مدیریت سواحل به مانند سایر موضوعات امنیتی حائز اهمیت است؛ عنوان کرد: باید در سایه تلاش همه مدیران شاهد کاهش آمار تلفات جانی در سواحل باشیم و این انتظار می رود نسبت به حفظ جان هموطنانمان احساس مسئولیت کنید

یوسف پور مهمترین معضل در اجرای هرچه بهتر و کاهش آمار غریق در ساحل را شنای نا به هنگام در شب عنوان کرد و گفت: ناجیان غریق از صبح تا عصر در ساحل استقرار داشته و پس از پایان ساعت کاری ناجیان غریق در سواحل همچنان مسافران به شنا در دریا پرداخته و متاسفانه بیشترین آمار غریقی مسافران در دریا در ساعات شب اعلام شده که این به عنوان یک دغدغه جدی برای اعضای ستاد ساماندهی شهرهای ساحلی استان بشمار می رود.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اهمیت حضور و مدیریت مسئولین طرح های دریا گفت: مسئولیت جان مسافران در شب با مسئولین طرح ها بوده و هیچ سهل انگاری در این خصوص از مدیران طرح ها قابل قبول نبوده و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

یوسف پور همچنین از شناسایی ۶۸ نقطه حادثه خیز و شنا ممنوعه در ساحل محمودآباد خبر داد و گفت: ۱۴۶ ناجی در مناطق آزاد و ممنوعه شنا و طرح های دریا در ساحل محمودآباد و سرخ رود استقرار یافته و به منظور حفظ جان مسافران و ارائه خدمات مطلوب تر امسال ۱۷ طرح ساماندهی دریا در محمودآباد اجرا شده است.

وی همچنین از ساماندهی تردد چهار چرخ ها در سواحل خبر داد و گفت: متاسفانه امسال آمار تصادفات و برخورد چهار چرخ با مسافران حاضر در سواحل به نسبت سال گذشته افزایش داشته و به منظور کاهش تلفات و مدیریت این موضوع پیست تردد چهار چرخ در ساحل بزودی راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد همچنین از غرق شدن ۲ نفر از ابتدای شروع فصل شنا در محمودآباد خبر داد و گفت: متاسفانه شنا در مناطق ممنوعه و ساعت نا به هنگام شب از مهمترین دلایل جانباختن این دو مسافر در ساحل محمودآباد است.

وی افزود: به منظور کاهش تلفات جانی در سواحل تمامی راه های دسترسی به مناطق حادثه خیز در محمودآباد و سرخرود مصدود شده و در ورودی کوچه هایی که به ساحل راه دارد تابلوهای علائم هشداری نصب خواهد شد.

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه محمودآباد اولین شهر ساحلی از مسیر پایتخت کشورمان به استان مازندران است؛ گفت: شهرستان محمودآباد در تمامی ایام تعطیلات تابستان و عید نوروز و سایر روزهای تعطیل میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشورمان است که به علت کمبود اعتبارات و امکانات شهرستان و حجم گسترده حضور مسافران نیازمند تخصیص اعتبارات و نگاه ملّی جهت مدیریت سواحل است.