1

 

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال با اشاره به مشکلاتی که برای پرداخت حق پخش تلویزیونی وجود دارد گفت: اگر مسئولان این مشکل را حل نکنند دیگر به ایران نمی‌آیم.

جیانی اینفانتینو در دیدار با برخی اعضای خانواده فوتبال که روز پنجشنبه برگزار شد گفت: از ریاست فدراسون فوتبال ؛ مهدی عزیز! تشکر می کنم. خانم ها و آقایان امروز برای من افتخار بزرگی است که در ایران و تهران کنار شما باشم. بسیار خوشحالم در کشوری هستم که فوتبال را زندگی می کند. برای همین احساس می کنم در خانه ام هستم.

*تشکر از اهالی فوتبال و اسطوره ها

رییس فیفا ادامه داد: در کنار خانواده بزرگ فوتبال ایران هستم و اینطور شروع می کنم. از اعماق قلبم از عملکردی که رقم زدید قدردانی می کنم. تمام ساعاتی که برای دخترها و پسرهای جامعه تان فوتبال بازی می کنید برای این است که مطمئن باشید آنها می توانند فوتبال بازی کنند. از اسطوره های فوتبال ایران تشکر می کنم. آنها نقش شایانی داشتند در ایجاد فدراسیون پنج ستاره ایران.  همه باید با هم موافقم باشیم ستاره هایی هستند که درزمین می جنگند و ما باید موفقیت را برای آنها فراهم کنیم.

او  در ادامه گفت: بیایید فوتبال را بیش از این پیشرفت بدهیم. باید به ۵۰ درصد از جمعیت‌مان که خانم ها هستند بیشتر اهمیت دهیم. باید به فدراسیون فوتبال و کشور ایران بابت پیشرفت های چشمگیرش تبریک بگوید. شما تنها کشوری هستید که در دنیا پنج ستاره دارید که تصویبی است بر میزان موفقیت در ایران.

*پنج صعود نشانه قدرت ایران است

وی ادامه داد: یادمان نرود ایران به پنج جام جهانی صعود کرده است و این بار به عنوان دومین تیم به جام جهانی روسیه صعود کرده است. همین می تواند نشانه خوبی باشد برای حضور قدرتمند در جام جهانی.

*پا قدمم برای ایران خوب بوده است!

اینفانیتو گفت: دو سال پیش که به ایران آمدم هنوز رییس نشده بودم. مایل بودم در نامزدی ریاست فیفا رای بیاورم. این اتفاق هم افتاد. حالا پس از دو سال و سه روز که آمدم باید بگویم اولا موضوع این است که به عنوان رییس فیفا انتخاب شدم و پنج اتفاق بعدی که پس از آن رخ داد صعود تیم ایرانی به جام جهانی بود. پس می توانم بگویم از زمانیکه آمده ام همه چیز برای فوتبال ایران خوب پیش رفته است. برای ایران خوب باشد یعنی برای فیفا خوب است.

به گزارش مهر، وی گفت: دوست دارم ایران بسیار قدرتمند در فوتبال شود. چونکه به فوتبال دنیا کمک می کند. تلاش بسیاری در ایران شده است تا به خواسته های خود برسیم. البته باید در زمینه هایی نظیر حق پخش تلویزیونی و .. حل شود.

*تعجب می کنم حق پخش تلویزیونی به باشگاه ها داده نمی شود

اینفانتینو ادامه داد: واقعا متعجب می شوم وقتی می شنوم حق پخش تلویزیونی به باشگاهها داده نمی شود. پخش کننده های تلویزیونی نگاه اجتماعی به فوتبال می بخشند. کافی است به جایگاه فوتبال مثل بازی امروز دربی توجه کنیم. پس اگر ایران نمی خواهد جایگاه خودش را در جهان از دست بدهد بسیار مهم است گه حق پخش تلویزیونی به باشگاهها داده شود. این اتفاق در همه جای دنیا رخ می دهد و نمی تواند فوتبال از آن جدا شود.  باید این امر تحقق پیدا کنند. ایران نمی تواند از این موضوع جدا شود. دوست دارم تقاضا کنم از مسئولانی که تصمیم سازی می کنند تا این مساله را اصلاح کنند.

اینفانتینو لحنش را کمی تغییر داد و گفت: اگر اینطور نشود باید بگویم برای آخرین بار خواهد بود به ایران می آیم تا به تشویق موفقیت هایتان بپردازم. نباید بگذاریم این اتفاق بیفتد.

*سیاست باید از فوتبال برود

وی افزود: در دنیایی هستیم که درگیری های سیاسی وجود دارد. اما اجازه دهید یکبار دیگر بطور شفاف بیان کنم سیاست باید از فوتبال خارج شود. فوتبال برای مردم است. فوتبال برای هر کشوری است و خیلی طبیعی است مردم کشورهای مختلف بخواهمد تا تیم های کشورهایشان در شهرهای خودشان بازی کنند. همانطور که در ایران باید این موضوع را انتظار داشته باشیم.

*آینده فوتبال را باید نجات داد

وی افزود: اگر تماشاگران نباشند هیچ اتفاقی نمی افتد. باید کاری کنیم که مسابقات رفت و برگشت برگزار شود. اصل بسیار مهمی داریم که سیاست نباید در فوتبال دخالت داده شود. چونکه باید از فوتبالم محافظت کنیم و آینده اش را نجات دهیم. در اینصورت است که من می توانم از تک تک شماها تشکر کنم که با کودکانتان از فوتبال لذت ببرید.