مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت:در سال گذشته ۱۰۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند(۱۰۱مرد و یک زن)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  16درصد افزایش داشت.

به گزارش حرف، دکتر علی عباسی تصریح کرد:بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال۹۸ به ترتیب شهرستان ساری  با ۱۸و آمل با ۱۴ فوتی بیشترین و شهر تنکابن با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

 وی افزود: بر اساس این گزارش در سال های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته ۴۷ مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی با افزایش ۳۴درصدی و ۱۹ مورد نیز برق گرفتگی ، جسم سخت با ۲۰، سوختگی و سایرموارد هر کدام با ۸ مورد گزارش شده است.

عباسی با بیان اینکه  مرداد با ۱۴ و اردیبهشت با ۱۲ مورد بیشترین ماهی بود که در آن حادثه ثبت شده است، افزود: سن ۲۱الی ۴۰ سال با  28 فوتی  بیشترین  و کمترین آن کمتر از ۲۰ سال گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده ۸۴ نفر  متاهل و ما بقی مجرد هستند، افزود: تعداد پنج (۵) نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند

افزایش ۲ درصدی مصدومان حادثه کار

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال گذشته ۹۳۰ مصدوم در اثر حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسان ها، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.