709586

به دنبال گرمتر شدن هوا در کشور و بالطبع در استانهای مازندران و گلستان و پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش و تداوم هوای گرم در روزهای آینده، مصرف برق در کشور ومنطقه افزایش یافت. به همین منظور روابط عمومی شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان در این خصوص اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان با تشکر از تعامل و همکاری تمامی هم استانی ها و مشترکان گرامی مازندران و گلستان و همچنین عذرخواهی به دلیل محدودیت های به وجود آمده در شبکه برق اعلام می دارد: کاهش بارندگی ها طی سال آبی منتهی به تابستان امسال منجر به کم آبی و در نتیجه عدم امکان تولید در نیروگاه های آبی شده و شبکه برق کشور با محدودیت هایی در تامین برق مواجه گشته است.

از طرفی تغییر اقلیم جهان که موجب پدیده گرمایش پایدار شده است. کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار داده به طوری که امسال درجه هوا بالا و گرما مستمر بوده و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی دمای هوا در روزهای آینده نیز افزایش بیشتری یافته و کل کشور را به صورت وسیع دربرخواهد گرفت.
بی تردید در چنین شرایطی برای تامین برق پایدار، بیش از هر زمان دیگری به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.

از این رو از آحاد مردم عزیز مازندران و گلستان در بخش های مختلف خانگی، تجاری، مجتمع های تولیدی، صنعتی و کشاورزان تقاضا دارد تا با پیش گرفتن راهکارهای مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج بار (۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۴) کارکنان صنعت برق را تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی، در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری و از بروز خاموشی های ناخواسته که به دلیل افزایش بیش از حد مصرف برق رخ می دهند، جلوگیری نمایند.