4

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل گفت: فعالیت تاکسی اینترنتی در آمل همچنان غیر قانونی است و لازم است شهروندان نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

به گزارش حرف آنلاین، محمد علی سبزعلی پور با اعلام این هشدار، افزود: طبق بخشنامه دادستانی کل کشور صدور پروانه فعالیت تاکسی های اینترنتی در شهر باید با توجه به پذیرش شرایط نظارتی شهرداری ها انجام شود و بر این اساس تاکنون برای هیچ شرکت تاکسی اینترنتی در آمل مجوزی صادر نشد.

وی با بیان اینکه حدود ۳ هزار دستگاه تاکسی زرد، ون ، خطوط ،  بی سیم و دیجیتال در سیستم حمل و نقل عمومی آمل خدمات دهی می کنند تصریح کرد: با توجه به معیار جمعیت، وسعت شهری و اجرای توازن اقتصادی در صنف رانندگان تاکسی و موسسات اتومبیل کرایه در حال حاضر شهر آمل گنجایش حجمی از تاکسی ها با عنوان تاکسی اینترنتی پلاک شخصی را ندارد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل ادامه داد: اطلاع رسانی و هشدارهای لازم از قبیل نصب بنر، پوستر و استیکر در سطح شهر صورت گرفته است و خبرگزاری ها ، مطبوعات و رسانه های مجازی همکاری قابل تقدیری در این خصوص داشته اند.سبزعلی پور اظهار کرد: این سازمان از تکنولوژی روز در سیستم حمل و نقل عمومی استقبال می کند اما متقاضیان باید برای کسب مجوز، سیر قانونی را طی نمایند.