پیکرهای دو شهید غواص و خط شکن پس از ۲۹ سال شناسایی شد.
کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، از شناسایی هویت پیکرهای پاک و مطهر دو شهید والامقام غواص و خط شکن دوران دفاع مقدس به نام های سید جلیل میری ورکی و محمد علی بمانی که به تازگی کشف شده اند، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح، شهید سید جلیل میری ورکی فرزند سید قاسم، یکی از خط شکنان عملیات کربلای ۴ بود که در منطقه ام الرصاص به فیض شهادت نایل آمد.
shohada
وی متولد ششم فروردین ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران است که در جبهه به عنوان تک تیر انداز و خط شکن در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسید.
پیکر مطهر شهید محمد علی بمانی از ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده است که متولد سوم شهریور ماه ۱۳۲۹ از شهرستان قزوین است که به عنوان بسیجی در جبهه فعال حضور یافت و هفتم اسفند۱۳۶۲در جزیره مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسید.
قرار است پیکرشهید محمد علی بمانی امروز – سه شنبه – در میدان مینو شهرستان قزوین مورد استقبال خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مردم مومن و انقلابی و مسوولان شهرستان قرار گیرد.
۲۶ خردادماه پیگر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس با حضور بی نظر اقشار مختلف مردم انقلابی و مومن شهرتهران از میدان بهارستان تا معراج شهدا تشییع شدند.
این شهدای خط شکن و غواص با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف و در ۲۸ اردیبهشت ماه از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند.
پیکر ۱۷۵ شهید از این ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای۴ بودند که با دستان بسته در یک گور دسته جمعی منطقه ابوفلوس کشف شدند.