مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان ساری گفت : نماز جمعه مولود انقلاب است و ۵ مرداد ولادت این جریان است‌ . میثم تبریزی با اشاره به اهمیت و سالروز تاسیس نمازجمعه تصریح کرد : با دستان امام نهادهای مقدسی در انقلاب از جمله  بسیج‌، سپاه ، کمیته امداد، تاسیس شد، که که یکی از این نهادهای انقلابی نماز جمعه بوده است. ‌

وی در ادامه افزود : باید با ارتباط مناسب با اصحاب رسانه ضمن معرفی جایگاه و اهمیت نماز جمعه ، سخنان مردم نیز به مسئولان نماز جمعه اطلاع رسانی شود. مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان ساری خاطرنشان کرد : به دلیل کرونا اتفاقات‌ناگواری در جامعه افتاد و یکی از نهادهایی که برای تعطیلی پیش قدم شد، ستاد نماز جمعه بود. نماز جمعه در ۴۰ سال اخیر در بدترین شرایط تعطیل نشده بود اما در زمان شیوع کرونا،  برای سلامت مردم در شهرهای قرمز برگزار نشد.  تبریزی با اشاره به تلاش برای حفظ سلامت نمازگزاران یادآور شد : تلاش میکنیم با تمام امکانات هم نماز جمعه برگزار شود و هم سلامت نمازگزاران حفظ شود و از رسانه ها انتظار داریم که در این ایام اطلاع رسانی مناسبی صورت بگیرد.

وی در ادامه افزود : نماز جمعه جریانی است که تا نهضت انقلاب است ماندگار است زیرا بسیاری از اتفاقات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی می تواند از این مهم سرچشمه می گیرد. مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان ساری با اشاره به اینکه ستاد نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است، خاطرنشان کرد :  تمام فعالان فرهنگی می توانند از فضا و فرصت نمازجمعه استفاده کنند. این مکان صرفا برای استفاده در روز جمعه نیست.  میثم تبریزی تصریح کرد : در زمان کرونا و کمبود ماسک ،خواهران ستاد نماز جمعه مصلی را تبدیل به کارگاه تولید ماسک کرده بودند و این لوازم برای مدافعان سلامت ارسال میشد. همچنین در ایام‌محرم حدود ۱۰ هزار ماسک به هیئت های عزاداری داده شد. وی با اشاره به اقدامات دیگر افزود : تهیه و توزیع بسته های معیشتی در ۷ مرحله در مصلی انجام شد و در هر مرحله حدود هزار بسته معیشتی تهیه شد. همچنین برپایی موکب های مذهبی،  برگزاری یادواره شهدا، مراسم های مذهبی و اعیاد، راهپیمایی های سیاسی و مذهبی،  همکاری با هیئت های مذهبی ،اولین همایش ائمه جماعت مساجد، اولین یادواره شهدای ستاد نماز جمعه، فضاسازی شهری، دیدار با خادمان پیشکسوت و خانواده‌های شهدا، همایش تجلیل از یاوران مصلی، افتتاح مهد آدینه ویژه کودکان در روزهای جمعه، نمایشگاه فعالیت‌های ستاد، مسابقات فرهنگی و هنری،  خاطره نویسی،  کمک به محرومین از طریق سه گروه جهادی مصلی از جمله برنامه های ستاد نماز جمعه ساری در این ایام خواهد بود.