photo_2019-03-17_11-22-51

مدیر تشکل های مردم نهاد اداره کل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس مازندران گفت: راهیان نور یکی از بسترهای عظیم است که می ‌توان به‌ واسطه آن بعد معنوی و فرهنگی حماسه ها و ایثارگری‌ها را به نسل امروزی انتقال داد.

به گزارش حرف به نقل از خبرنگار اعزامی قرارگاه رسانه ای شهید کابلی، قاسم موقر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه راهیان نور بستری عظیم و یک بعد معنوی و فرهنگی عالی درسطح جامعه است، اظهار کرد: اردوی راهیان نور بستری جهت حفظ پاسداشت یاد و خاطره همه شهدای عملیات در۸ سال دفاع مقدس بوده تا به نسل آینده انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بحث سیاست گذاری راهیان نور قرارگاهی را در ۶حوزه فرهنگی دفاع مقدس مازندران راه اندازی کرده، تصریح کرد: برنامه های راهیان نور قرارگاه با سیاست گذاری برنامه های اردویی توسط سپاه کربلا مازندران به عنوان مجری  اقدام به فعالیت کرده است.

مدیر تشکل های مردم نهاد اداره کل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس مازندران افزود: ۶۰هکتار از زمین های کنار رودخانه تجن با نمادین سازی عملیات والفجر ۸ و مسجد فاو برای برپایی نمایشگاه گذر انقلاب از دفاع مقدس آماده شده تا برای نسل های آینده به نمایش گذاشته است.

موقر خاطرنشان کرد: نمایشگاه از رمضان ۹۸ به بعد افتتاح و همه اقشار مردم، دانشجویان و دانش آموزان خواهر و برادر می توانند از آنجا بازدید کنند.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ نفر از خانواده های شهدا به دعوت و اعزام قرارگاه به مناطق عملیاتی لبیک گفتند، بیان کرد: سال گذشته و جاری تعدادی از خانواده های شهدایی که در کنار اروند، شلمچه، نهر خین و سایر مناطق عملیاتی به شهادت رسیدند از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس برای اردوی راهیان نور دعوت و اعزام شدند و امیدوارم بتوانیم با برگزاری اردوهای راهیان نور پیوند دهنده نسل گذشته و نسل آینده باشیم.